Озимим називають часник, який висаджують на городі восени та залишають зимувати у землі. Такий часник легко приживається і відрізняється великими та соковитими зубчиками. Це проста у вирощуванні та невибаглива культура, яку можуть виростити навіть недосвідчені дачники.
Видання «Новини Вінниці» продовжує розповідати про необхідні роботи в саду, на городі та квітнику.
Коли висаджують озимий часник
Часник висаджують приблизно за 3 тижні до початку перших зимових морозів, щоб рослина встигла пустити та закріпити коріння в землі. Посадку можна починати з 20-их чисел вересня.
Як вибрати місце для посадки
Часник садять у сонячному і бажано високому місці. Ця рослина дуже потребує сонячних променів. Не можна садити його на ділянці, яку удобрювали гноєм в останні 3 місяці.
Обробка грунту для хорошого врожаю часнику
Щоб урожай озимого часнику був багатим, а зубчики – великими, грунт спеціально обробляють. Для початку грунт за 2 тижні до посадки перекопують до глибини 25 см. Потім безпосередньо перед посадкою в землю вносять суміш піску, тирси і перегною в рівному співвідношенні.
Як посадити озимий часник
Озимий часник бажано садити зубчиками – тоді він дасть урожай вже наступного літа. Якщо купуєте готові зубчики, то зверніть увагу, що вони повинні бути саме від озимого, а не ярового часнику.
Перед посадкою зубчики за бажанням можна знезаразити у сольовому розчині – 3 столові ложки солі на 5 літрів води. У розчин зубчики опускають на 2 хвилини.
Саджають озимий часник наступним чином:
2. На дно борозен бажано насипати пісок, щоб захистити часник від гниття.
3. Посадіть зубчики в землю з відстанню 10 см між ними.
4. Прикопайте борозни з часником землею.
5. За бажанням замульчируйте грядки з часником тирсою, змішаною з землею.
6. У грудні накрийте грядки плівкою або руберойдом, поки не випаде сніг. Як тільки сніг випаде – зніміть покриття. Сніг служить природним укриттям для часнику.
7. Залиште часник в землі до весни. У березні з ділянки зчищають сніг і прибирають мульчу, щоб сходи легше зійшли.