Виставку присвятили історії української антарктичної станції. Виставка триватиме до 29 вересня. На світлинах можна побачити працівників станції, в тому числі – як вони відкрили крижану печеру висотою з 5-поверховий будинок.
Також на фото зображені тварини, які живуть поблизу станції: морські леопарди, слони, пінгвіни, є й підводний світ Антарктиди, у якому досі відкривають нові для науки види тварин та рослин. На одній зі світлин – момент підняття над станцією українського прапора 6 лютого 1996 року.
6 лютого 2021 року виповнилося 25 років передачі Україні антарктичної станції від Великої Британії. Саме цього дня 1996-го над станцією «Фарадей» підняли синьо-жовтий стяг, а її назва змінилася на «Академік Вернадський». Лише 30 країн світу мають свої станції в Антарктиді. Для України, окрім престижу на світовій арені, це також велике «вікно можливостей»: наші науковці мають змогу долучатися до дослідження проблем планетарного масштабу.
Уже 25 років українці та українки щороку вирушають в річні експедиції, щоб досліджувати Антарктиду, підтримувати безперервні спостереження (деякі тривають з 1947 року) та забезпечувати роботу станції.
Організатори виставки: Національний антарктичний науковий центр, ГО «САН», Вінницька міська рада. Виставка має на меті популяризацію української науки та полярних досліджень.
Діятиме експозиція до 29 вересня. Тож усі охочі можуть побачити світлини з наукової станції, дізнатися про будні дослідників та познайомитися з тваринним та підводним світом Антарктиди.