Весняна посівна на Вінниччині розпочалася на повну кампанію. Завдяки проведеній ще минулого року підготовці, аграрії більшою мірою забезпечені як мінеральними добривами, так і паливно-мастильними матеріалами для проведення весняно-польових робіт.
Про це повідомив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов, передає Укрінформ.
За його словами, структура посівних площ у поточному році дещо зміниться: менше буде площ під зерновими культурами, а більше під технічними – овочами, картоплею та кормовими культурами. Ярі зернові та зернобобові, посівна кампанія яких стартувала, займуть не більше 24 % посівних площ. Прогнозовано цими культурами буде засіяно понад 80 тис. га.
Посадовець додав, що посів сільськогосподарських культур за всіма категоріями господарств України у 2023 році очікується на площі понад 1,6 млн га. Загалом плануються зміни в структурі посівів під час весняної кампанії.
Аграрії засіють більше олійних культур. Формується тренд до вирощування нішевих культур. Збільшать і площі під гречкою та горохом – на них гідні ціни всередині країни, та їх культивування відповідає вимогам продовольчої безпеки.
Та головною проблемою на сьогодні для аграріїв залишається дефіцит продуктивної вологи. На Вінниччині він виник через лютнево-березневу посуху. В період з 10 лютого по 21 березня в регіоні практично не було істотних опадів. Тому наразі сільськогосподарські підприємства активно проводиться закриття вологи та підготовка грунту під посів. А разом з тим, здійснюють підживлення озимого клину, адже саме озимина є стратегічною для більшості аграріїв Вінниччини.
Горохом засіяно вже понад 5 тис. га та понад 1 тис. га вівсом. Ранні зернові культури – яра пшениця та ярий ячмінь посіяні вже на 90 % прогнозованих площ.