Обласні чиновники повідомили представникам Міжнародного комітету порятунку, про стан, в якому опинилися люди, які вимушені були переїхати до Вінниччини через війну. Представники влади також повідомили міжнародним партнерам останню статистичну інформацію, яка буде цікава і мешканцям області.
За дорученням начальника обласної військової адміністрації Сергія Борзова, його перший заступник Наталя Заболотна та заступник Андрій Кавунець провели зустріч з представниками Міжнародного комітету порятунку (IRC).
Іноземну делегацію представляли Девід Мілібенд – президент і генеральний директор IRC, Харлем Дезір – старший віце-президент IRC, Ендрю Пью – голова місії IRC в Україні.
Ціль комітету – допомога людям, чиє життя та засоби до існування були зруйновані конфліктами, війнами та катастрофами, включаючи кліматичні кризи.
Наталя Заболотна подякувала Міжнародному комітету порятунку за ту допомогу, яка вже була надана на Вінниччині і запевнила, що і надалі готові співпрацювати, щоб покращити життя людей, які найбільше постраждали від цієї війни. Вимушені переселенці розміщені у кожній з 63 громад Вінниччини. Нерідко чисельність переселенців складає третину від населення громади.
Якщо спочатку Вінницька область була більш транзитною, тобто за день тут тимчасово залишалися близько 15 – 20 тисяч людей, то, починаючи з другої половини березня, все більше внутрішньо переміщених осіб почали зупинятися тут для постійного проживання, а протягом останніх тижнів транзитом в області перебували близько 1,5 – 2 тис. осіб за день. На сьогодні близько третини ВПО, тобто майже 46 тисяч людей, становлять діти. А майже 1,5 тисячі – маломобільні люди.
Щодо розселення людей у громадах, то на сьогодні, окрім м.Вінниці, найбільшу кількість переселенців розмістили: Хмільницька, Могилів-Подільська, Погребищенська, Ортатівська, Гайсинська, Барська, Тульчинська громади області.
Своєю чергою, президент і генеральний директор IRC Девід Мілібенд зазначив:
Девід Мілібенд також підкреслив, що співпраця має бути максимально прозорою, відповідальною та відкритою. За його словами на сьогодні в команді Комітету в Україні працює близько 60 людей, але їх кількість постійно зростає.
Міжнародний Комітет Порятунку запустив пілотний проєкт з грошової допомоги в Немирівській громаді. За перший тиждень роботи в громаді комітет зареєстрував 493 сім’ї для пілотного проекту, на другому тижні комітет виплатив фінансову допомогу 357 сім’ям і готовий завершити виплати протягом наступних кількох днів.
IRC готовий та спроможний надати фінансову допомогу у більшому масштабі, якщо буде виявлено потребу. Зараз комітет намагається визначити стратегію та підхід для тих, хто найбільше потребує допомоги.