Сьогодні, 23 квітня, на сесії обласної Ради депутати схвалили звернення до Верховної Ради України щодо дотримання соціальних гарантій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На сесії до пропонованого проєкту звернення внесли два нових пункти. Вони стосуються включення чорнобильців у першочерговий графік дорожньої карти вакцинації від COVID-19, а також щодо передбачення додаткового пакету на надання медичних послуг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Депутати пропоновані доповнення підтримали.
У рішенні, за яке проголосували на сесії, зазначено, що з метою додержання визначених законодавством гарантій із захисту громадян, які постраждали внаслідок катастрофи, обласна Рада звертається до Верховної Ради України з наступними пропозиціями:
– законодавчо врегулювати, різницю в пенсійному забезпеченні між цивільними та військовими учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
– повернути спеціалізоване лікування, диспансеризацію, зубопротезування в спеціалізованих медичних диспансерах, які займаються лікуванням та реабілітацією громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– внести зміни до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в частині гарантованої щорічної компенсації на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 5,4,3 мінімальних заробітних плат.
-включити громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в першочерговий графік дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
-відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії» розширити програму медичних гарантій, шляхом передбачення додаткового пакету на надання медичних послуг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.