Відтепер студенти військової кафедри Вінницького національного технічного університету зможуть більше дізнатися про те, за якими стандартами проходять підготовку армії країн-членів Північноатлантичного союзу. Адже нещодавно ВНТУ, за ініціативи першого проректора Володимира Грабка, долучився до Програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP).
Про це повідомили у пресслужбі ВНТУ.
«Одним із напрямків співробітництва нашої кафедри із Представництвом НАТО в Україні стане участь у заходах, які якраз реалізуються у межах Програми DEEP. Так, наприклад, наприкінці березня був проведений дистанційний курс із тактичного планування Академії збройних сил Словаччини, у якому я взяв участь. До нього залучалися науково-педагогічні працівники ВВНЗ Міноборони, Нацгвардії та Державної прикордонної служби України. Слухачі ознайомилися з алгоритмом роботи органів військового управління тактичного рівня збройних сил держав-членів Альянсу під час ухвалення рішення на ведення бойових дій», – розповів начальник військової кафедри ВНТУ Андрій Поляков.
Окрім того, викладацький склад кафедри під час навчального процесу активно використовує актуальну інформацію про сутність, структуру, політику та операції Альянсу, способи ухвалення рішень, взаємодію НАТО з іншими країнами та міжнародними організаціями.
Програма DEEP координується Представництвом НАТО в нашій країні та призначена для сприяння Україні як державі-партнеру НАТО щодо реформування та розвитку національної системи військової освіти шляхом надання допомоги за напрямами діяльності, які спільно визначені керівною групою програми DEEP з боку НАТО та представниками системи військової освіти ЗСУ. Основні зусилля реалізації програми сконцентровані на удосконаленні навчальних програм, підготовці викладацького складу, запровадженні сучасних методів навчання, методик викладання, використання технологій дистанційного навчання, удосконалення вивчення іноземних мов науково-педагогічними працівниками.