“На ознайомлення вінницької громади та усіх поціновувачів мистецтва художній музей представив портрет Філіпа VI, двоюрідного брата Карла IV Красивого, яки став першим королем з династії Валуа після згасання головної лінії Капетингів (1328-1350)”, – пишуть мистецтвознавці.
Вже у травні 1329 року, під час своєї коронації у Реймсі, новообраний король Франції присягнувся, що допоможе відновити права Людовика, графа Фландрського, проти якого виступили фламандці. Філіп виконав свою обіцянку: у серпні того ж року французи нанесли поразку ополченню фламандських міст поблизу Кассельскої гори, і влада графа графа Фландрського була відновлена в повному обсязі.
Наступним кроком короля мав стати новий хрестовий похід в Палестину, але цьому завадив англійський монарх Едуард ІІІ Плантагенет (1327-1377), який заявив свої права на престол французьких королів як племінник Карла IV Красивого (син його сестри Ізабели). Багато питань існувало щодо важливої в економічному сенсі Гасконі, що номінально перебувала у англійському володінні, але фактично знаходилася під владою короля Франції. Між двома країнами та їх союзниками почались збройні конфлікти, що з перервами тривали упродовж 1337 -1453 років та пізніше отримали назву Столітньої війни.
“Рішучі дії англійці розпочали 1340 року, коли майже повністю знищили французький флот у морський битві при Слейсі . За шість років Філіп VI зазнав нищівної поразки під Кресі, де загинув цвіт французького лицарства. Після цієї перемоги Едуард ІІІ повів військо на Кале – важливий порт на півночі Франції, яким оволодів після дванадцятимісячної облоги. Подія стала стратегічним успіхом та дозволила Англії тримати збройні сили на континенті. Становище Франції було критичним. Всі західні провінції країни були спустошені, народ був невдоволений величезними податками, казна спорожніла. Це змусило короля шукати перемирʼя з англійцями, яке було укладено у вересні 1347 року. Філіп VI також придбав землі на півдні Франції (провінцію Дофіне та графство Монпельє), що кардинально це не покращило стану королівства. Ситуацію ускладнила епідемія чуми наприкінці 40-х років XIV ст., що забрала життя більшої кількості воїнів, ніж їх загинуло в боях. Король Франції Філіп VI помер внаслідок цієї хвороби в абатстві Коломб поблизу Дре у серпні 1350 року”, – згадують музейники.