Напрацювання робочої групи увійдуть у програмний документ, який передбачатиме підтримку не прибуткового бізнесу, а підприємництва, яке дає робочі місця і доходи вінничанам з інвалідністю, учасникам війни на Сході, запроваджує нові послуги тощо.
В приміщенні Вінницької міської ради відбулось перше засідання робочої групи з розробки Програми підтримки соціального підприємництва.
“Соціальне підприємництво є одним з семи пріоритетів діючої Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Вінницької об’єднаної територіальної громади та є у фокусі міського голови. До речі, у листопаді цього року у Вінниці було розпочато навчальний проект з підприємництва для ветеранів АТО та ООС, який триватиме до січня наступного року. Ми бачимо що дійсно є запит з боку вінничан на подібні проекти, адже у місті є багато ідейних людей, які шукають реалізації у малому та середньому підприємництві, водночас створюючи додатковий соціальний ефект”, – розповів директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян.
За словами залучених експертів з соціального підприємництва, Програмний документ стане першим в України. Досвіду розробки чи впровадження подібних Програм в державі ще не було. Водночас, у більшості передових країн світу підтримка розвитку соціального підприємництва є важливою складовою діяльності урядів та муніципалітетів.
“Вінниця перше місто в Україні, яке вирішило системно підійти до підтримки розвитку соціального підприємництва. У країнах Європи близько десяти відсотків підприємств, становить саме соціальне підприємництво, а їх кількість постійно зростає”, – розповіли експерти Проекту ПРОМІС.
“Переконаний в тому, що надалі Вінниця ставатиме ще більш комфортною та інклюзивною для усіх мешканців міста, а розвиток соціального підприємництва сприятиме цьому”, – повідомив заступник міського голови Андрій Очеретний.