У Вінниці відбулась прес-конференція «Вересневий борщ», організована Національною спілкою журналістів України (НСЖУ) у рамках ініціативи Вінниця-REBOOT спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної військової адміністрації (ОВА).
Головною темою заходу став цьогорічний врожай овочевих культур на Вінниччині та фактори, що вплинули на його формування. А головною “родзинкою” сам борщ, яким пригощали аграрії представників медіа.
Спікери детально зупинилися на питанні впливу погодних умов, зокрема посухи, на врожайність овочевих культур.
За словами Олега Сидорова, директора департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА, у 2024 році було засіяно близько 210 тисяч гектарів під плодоовочеву продукцію. Це становить частину з мільйона сімсот тисяч гектарів сільськогосподарських земель, якими оперують вінницькі аграрії.
Олег Сидоров також підкреслив, що аграрії Вінниччини активно впроваджують передові технології та методи точного землеробства для подолання викликів, пов’язаних зі зміною клімату. Ці інноваційні підходи дозволяють частково компенсувати вплив посухи та інших несприятливих погодних факторів.
На прес-конференції «Вересневий борщ» констатували, що, попри виклики, аграрії Вінниччини роблять усе можливе для стабільного забезпечення населення якісною овочевою продукцією.
Цьогорічний врожай у різних регіонах України значною мірою залежав від погодних умов. Директор Інституту кормів Олександр Корнійчук розповів, що погода є циклічним і локальним явищем, тому врожайність різних культур може суттєво відрізнятись між регіонами.
За його словами, саме Хмельницька область цього року має найвищий показник врожайності в Україні – 67,2 центнера з гектара.
Окрім природних факторів, Олександр Корнійчук звернув увагу на вплив діяльності людини на клімат. Він підкреслив, що збільшення викидів CO2, спричинених різними сферами людської діяльності, також впливає на зміни екології та клімату, що, своєю чергою, позначається на врожайності.