Цього разу волонтери досліджували єврейське кладовище в місті Ладижин, половину населення якого до Голокосту становили євреї. Крім кладовища в місті були синагога і притулок для єврейських дітей-сиріт.
Про це повідомляє сайт jewishnews.com.ua з посиланням на сторінку організації ESJF у Фейсбуці.
13 вересня 1941 нацистські загарбники вбили більшість місцевих євреїв. До теперішнього часу єврейська громада Ладижина і зовсім зникла.
Співробітники ESJF повідомили, що через кілька тижнів планують закінчити межування єврейських кладовищ у Вінницькій області і почати досліджувати 90 об’єктів на Житомирщині.
“Наші команди продовжують прогресувати на наших обʼєктах та дронах ЄС у Вінницькій області України, де раніше цього тижня відвідували єврейське кладовище в Ладижині.
Є історичні посилання на єврейську громаду в Ладижині ще на 17 століття, а на початку 20 століття євреї склали близько половини населення цього маленького промислового містечка, з синагогою, шевра кадіша , і притулок для єврейських дітей сиріт у погромах.
Однак 26 липня 1941 року містечко було окуповане нацистами військами, які стратили більшість місцевих євреїв 13 вересня 1941. року. Після війни лишилося лише кілька євреїв, а потім ще кілька євреїв. До 21 століття єврейська громада, яка колись процвітала тут, тепер повністю пішла. У таких випадках, особливо важливо, щоб усі зусилля були докладені для збереження решти кладовищ, які стоять як єдиний фізичний заповіт для людей, які колись називали ці міста домом.
Протягом наступних кількох тижнів наші команди закінчать роботу у Вінниці, після чого на Житомирщині, де буде ще 90 місць для відвідування!”, – йдеться у повідомленні.