Видання «Новини Вінниці» за сприяння Громадської спілки «Твій сімейний лікар» поспілкувалось з лейтенантом Національної гвардії України, вінничанином Богданом Журавлем. Захисник-медик пояснив, як відбувається тестування на ВІЛ та гепатити на передовій. А також розповів, у який спосіб отримують лікування від цих хвороб на нулі.
ВІЛ та вірусні гепатити не передаються через рукостискання, предмети побуту чи спільний посуд. Отримати ці хвороби можна лише контактуючи з кров’ю. Захисники та захисниці мають підвищений ризик поранення й часто потребують хірургічних маніпуляцій, переливання крові тощо. Тож у них високий ризик отримати ВІЛ та вірусні гепатити.
Сьогодні кращий захист від гепатитів A та B — це імунізація. Отримати вакцини можна у кабінеті сімейного лікаря чи лікарки, або ж в інших медичних закладах. Захист зберігається щонайменше 20 років, а у деяких випадках — протягом усього життя. Розлогіше про імунізацію написано ось тут.
Натомість вакцини проти гепатиту C не існує. Його лікують за простою схемою: прийом однієї пігулки препарату (один раз на добу), що бореться з вірусом і його наслідками в організмі хворої людини. Зазвичай лікування триває 12 тижнів.
Натомість для лікування ВІЛ-інфекції використовують антиретровірусну терапію. Вона пригнічує розмноження вірусу й зміцнює імунітет. АРТ зменшує концентрацію вірусу в організмі, а згодом — блокує можливість ВІЛ-позитивної людини передавати збудника. Сьогодні в Україні сотні тисяч людей приймають АРТ. А як з цим на передовій, чи є доступ до терапії проти ВІЛ, і чи можливо тримати ліки ще й проти гепатитів?
Команда громадської спілки «Твій сімейний лікар» намагається інформувати й піклуватися про наших захисників та захисниць, які цілодобово нас боронять. Корисну інформацію, що допоможе залишатися здоровими на передовій та у тилу, ви знайдете у фейсбуці, інстаграмі, вайбері та ютубі громадської спілки.