У Вінниці відбувся регіональний форум, який був організований рухом «ЗеЖінки» за участі активних жінок, депутаток, із громад Вінниччини, з Харкова, Києва, Херсону, Вугледару, Маріуполя, Миколаєва. Розпочали захід з Гімну України та вшанування пам’яті всіх, хто віддав життя за Україну.
Менторка руху «ЗеЖінки Вінниччина», народна депутатка України, голова обласної організації «Слуга Народу», організаторка форуму Ірина Борзова наголосила, що українські жінки беруть активну участь всіх процесах на шляху до перемоги, та доводять свою незламність.
До учасниць форуму он-лайн звернулась голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, яка зазначила, що українки активні у всіх сферах життя, допомагають фронту і тримають тил.
Під час заходу відбулись панельні дискусії, під яких учасниці ділились своїми історіями про перший день повномасштабної війни і планами на майбутнє. Кожна з жінок в – Україні. Кожна з них має власний досвід і кожна робить свій внесок у перемогу.
«Роль жінки у політиці»
Під час панельної дискусії народна депутатка України Ірина Борзова, депутатка Вінницької обласної ради, перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна, депутатка Гайсинської районної ради, голова Гайсинської РВА Людмила Головашич, депутатка Вінницької обласної ради, голова Жмеринської РВА Інна Цимбал, депутатка Вінницької обласної ради Тетяна Каменщук та депутатка Вінницької міської ради Юлія Головчук розповіли про виклики, що постають перед жінками, які в політиці, та взяли на себе відповідальність бути представниками влади.
Кожна з цих жінок на своєму місці організовує роботу щоб країна вистояла.
Власниця дизайн студії, художниця, яка є авторкою відомої картини з гусами «Біологічна зброя України» Світлана Теренчук під час заходу поділилась своєю історією від мрії – до створення, та про переродження під час війни.
«Жінки у бізнесі: розвиток, можливості та виклики»
Представниці бізнес-середовища розповіли, як повномасштабна війна вплинула на підприємців, але попри виклики вдалось зберегти робочі місця, і навіть розвиватись, починаючи власну справу з «нуля».
Своїм досвідом поділились Ірина Марчук – підприємиця з Гайсина, власниця готельно-ресторанного комплексу; Анастасія Корнійчук – власниця торгівельної марки «BeautyBar» і салону краси; Валентина Клецко – підприємиця, засновниця сімейної равликової ферми «Равликова Долина» зі Жмеринки; Оксана Сідлецька – власниця трьох ресторанів у Могилеві–Подільському; Леся Майкоса – експертка з розвитку бренду, засновниця ГО «Вільний розвиток»; Анна Воскобойник – підприємиця із Херсону, кондитерські вироби якої знає вся країна.
Після панельної дискусії, експертка з ефективної комунікації та ораторського мистецтва Ольга Сольвар розповіла про безпечну комунікацію під час війни та поділилася навичками правильного ведення публічних виступів.
«Незламні жінки незламної країни»
Спікерками цієї панелі стали жінки, які організували волонтерську діяльність і допомогу тим, хто її потребує: Ольга Дернова – голова ГО «ВіннСолард»; Олена Бессараба –координаторка Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» у Вінницькій області; Олена Литвиненко з Харкова – волонтерка, сімейна лікарка і тренеркапрограми ментального здоров’я mhGAP від ВООЗ; Тетяна Харланова – співзасновниця ГО «Шотландія –Україна»; Ірина Ханікова – голова правління ГО «Сонячні діти Херсонщини»; Ірина Ковтун з Вугледару – психологиня, волонтерка та викладачка вищої категорії ВСП «Вугледарського фахового коледжу Маріупольського державного університету»; Леся Самойленко – голова відокремленого підрозділу ГО «Справа Кольпінга в Україні».
Українська співачка Оксана Славна підняла тему важливості культурного фронту під час війни та виконала авторську пісню «Океани» – про незламність українського народу і любов, яка переможе.
На форумі також було презентовано виставку «Ціна свободи», світлини якої зроблені у Бахмуті та Ізюмі, фотохудожника Костянтина Ревуцького.