Листя волоського горіха восени — це не просто відходи з дерева, які слід прибрати з ділянки. Завдяки своїм унікальним властивостям вони можуть стати цінним ресурсом для садівників та дачників.
Видання «Новини Вінниці» інформує читачів про сезонні роботи в саду, на городі та квітнику, про способи збереження урожаю та про підготовку до наступного сезону.
У чому особливість листя волоського горіха
Листя волоського горіха містить особливу речовину — юглон. Вона вважається природним гербіцидом, що пригнічує ріст інших рослин. Саме через це під самим деревом зазвичай нічого не росте.
Крім того, юглон може діяти як природний інсектицид. Ця речовина, яка міститься в листі, корі та корінні волоського горіха, має токсичні властивості для деяких комах та інших шкідників.
Найбільше юглону міститься в коренях, однак восени, після опадання листя, його кількість значно зменшується. Це означає, що листя, зібране восени, можна використовувати як добриво. Тим паче юглон швидко розкладається в ґрунті, стаючи поживним середовищем для бактерій.
Також листя горіха містять такі корисні речовини:
* каротиноїди;
* таніни;
* ефірні олії;
* органічні кислоти;
* фосфор;
* калій;
* магній та інші мікроелементи.
Як використовувати листя волоського горіха у саду
Зробіть мульчу. Листя горіха можна використовувати як мульчу. Це допоможе утримувати вологу в ґрунті, пригнітити ріст бур’янів, захистити від шкідників та хвороб і захистити кореневу систему рослин від заморозків.
Найкраще використовувати мульчу з горіхового листя для:
* цибулинних квітів;
* саджанців плодових дерев;
* цибулі;
* часнику.
Використайте золу. Золу з листя волоського горіха можна використовувати як добриво. Вона не містить юглону та допомагає знизити кислотність ґрунту. Також зола багата на мікроелементи та підходить для більшості рослин, але не рекомендується для ґрунтів з нейтральною реакцією.