“З радістю хочемо вам повідомити результати архітектурного конкурсу та привідкрити завісу щодо самих проектів, завдяки яким невдовзі Альтман сквер стане родзинкою історичної частини Вінниці”, – розповідають організатори.
До роботи було залучено три команди. З лютого 2020 року працювали над пошуком найкращого просторового та композиційного рішення.
– Перше місце посіла команда з Києва у складі: Костянтин Кучабський, Семен Поломаний та Роман Сах. Їхня загальна премія становитиме 80 тис. грн.
– Друге місце – за збірною командою з м. Хмельницького та м. Одеси: Дмитро Райфшнайдер, Олена Джула-Райфшнайдер, Ганна Чернат, Євген Чернат, Анастасія Джула, Катерина Палюра, Карина Штанкова, Віктор Шупляк, Анастасія Варваніна. Винагорода за «срібло» – 70 тис. грн.
– Третє місце дісталось команді з Києва у складі: Ксенія Феофілактова та Марина Харлампова. Їхній гонорар за роботу становитиме 50 тис. грн.
Звісно, нам дуже прикро, що у зв’язку з карантином фінальний захід-презентацію, під час якої колективи мали представити власні проекти та подальший графік виставок робіт довелося перенести на більш сприятливий час. Але ми більш ніж переконані, що всі мають побачити деталі цих проектів наживо! Конкретну дату презентації невдовзі повідомимо вам на сторінці конкурсу.
«Результатом конкурсу стали, дійсно, якісні роботи, при чому в кожної команди свій акцент. У команди дівчат з Києва сильна художня складова, ще й виражена в роботі з озелененням. Сильна сторона збірної команди Хмельницький-Одеса – ретельність опрацювання умов конкурсу і увага до деталей завдання, потреб мешканців. Команда хлопців з Києва вразила своїм комплексним підходом, який переконливо та аргументовано розкриває головну ідею проекту – створення екологічно сталого міського ландшафту, а конкретна локація може стати знаковим місцем і заслуговує на реалізацію подібного амбітного проекту.» – Maksym Kramar, провідний архітектор Агенції просторового розвитку та співзасновник архітектурного клубу Archiclub / Vinnytsia.
«На мою думку, проект-переможець дуже добре враховує побажання місцевих мешканців мати тихий, природній сквер біля вікон своїх будинків. На це, згідно з нашими опитуваннями, був великий запит, і команда архітекторів з Києва над цим дуже добре попрацювала. Це не має бути гамірний простір з великим скупченням людей, це більше схоже на місце для задумливих розмірковувань, для насолоди природою та свіжістю. Особисто для мене фаворитом був інший проект, який націлений на більшу присутність людей, їх активність, бо для мене публічні простори – це насамперед про людей, а не про природу. Та як член журі я розуміла, що маю виходити не з особистих уподобань, а з завдань конкурсу, які базувались на очікуваннях мешканців. Тому проект з потужною екологічною складовою у підсумку переміг. Загалом я дуже задоволена перебігом конкурсу, якістю робіт команд та, звісно, роботою журі» – Аліна Дяченко (Alina Dyachenko), директорка комунального підприємства Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development.
«Ми отримали колосальний досвід комунікації. Цей конкурс став синтезом організаційної роботи офісів, що працюють над просторовим розвитком нашого міста та колективу експертів ззовні. Я вдячний учасникам за їх включеність та переживання разом із організаційним комітетом тих викликів, котрі ми поставили. Можна сказати, що змагались не проекти, адже всі вони виконані на високому рівні, змагались підходи до розв’язання завдання конкурсу. Я впевнений, що якість фінішних робіт, яку показали команди, та рівень організації стане планкою, котру не можна понижати для майбутніх архітектурних конкурсів. Проект переможець – це амбітний проект, що ставить перед містом ряд викликів, пов’язаних із впровадженням нових підходів до ландшафтних об’єктів, публічних просторів, застосування принципів сталого розвитку та підсилення екосистеми міста» – Євген Совінський, перший заступник директора Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради, головний архітектор міста.
«Попри карантинні обмеження комунікація під час засідання була дуже жвавою і пройшла наче на одному диханні. Дуже втішало те, що озвучені думки і оцінки членів журі доводили спільне розуміння пріоритетів конкурсу, і навіть більше – пріоритетів просторового розвитку міст. Усі три роботи підтвердили правильність їхнього відбору – проекти зроблені дуже професійно та уважно, і водночас кожен із них мав свою “родзинку”. Мене порадувало, що всі три концепції, хоч і відштовхувалися від загального уявлення скверу як міського саду, гралися з постаттю і спадком Натана Альтмана по-своєму. Це означає, що мистецтво та історія можуть слугувати джерелом натхнення для архітекторів та ландшафтників, і це додає вартості їхнім рішенням. Безсумнівно, команда-переможець зуміла якнайбільше сформувати цю додану вартість Альтман скверу, яка дуже органічно вливається в загальний образ міста та його центру» – Олександр Вешелені (Olexandr Wesselényi), директор Департамент маркетингу міста та туризму про Альтман сквер.
Замовник архітектурного конкурсу — Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради
Дякуємо всім та до зустрічі на фінальній презентації проектів разом з командами архітекторів! Бережіть себе!