Сьогодні, 3-го березня, тимчасово виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Сергій Моргунов провів позачергову сесію, на якій вінницькими депутатами було затверджено звернення до вінничан, до громадян всієї України, до центральних органів державної влади, а також до міжнародного співтовариства.
У тексті, який зачитав особисто Сергій Моргунов, депутати закликають всіх вінничан у ці важкі часи об’єднатись, бути виваженими, а також діяти згуртовано і відповідально. Можновладці Вінниці звернулися до органів центральної влади, щоб її уповноважені представники вжили всіх вичерпних заходів щодо стабілізації ситуації та збереження територіальної цілісності України. Також не оминули вінницькі депутати і міжнародну спільноту. Вони засудити посягання РФ на суверенітет і територіальну цілісність України, закликавши міжнародних можновладців відреагувати певним чином на події.
Моргунов також проінформував присутніх про те, що вчора він разом з головою Вінницької обласної ради Сергієм Свитко домовились про одночасне проведення сесій обласної та міської ради задля ухвалення відповідних звернень, а також спільно працювати і розраховувати на взаємну підтримку, враховуючи ситуацію в області та місті.
Нижче наводимо повний текст звернення, яке одноголосно підтримали всі присутні на сесії депутати.
«Звернення Вінницької міської ради 6 скликання з приводу суспільно-політичної ситуації в державі
Ми, депутати Вінницької міської ради, представляючи інтереси 370-тисячної територіальної громади м. Вінниці, заявляємо:
Зараз, вперше за всі роки незалежності, Україна має справу з іноземним військовим втручанням у внутрішні справи країни. Порушуючи міжнародне право і міжнародні договори, Рада Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації 1 березня 2014 року одностайно підтримала звернення Президента Росії Володимира Путіна і надала згоду на використання збройних сил Російської Федерації на території України.
В ці тяжкі часи для всієї нашої держави, яка зараз опинилась перед загрозою військової агресії з боку східного сусіда, ми звертаємося:
• До вінницької територіальної громади – вінничани, в ці дні, як ніколи усім нам потрібно об’єднатись, бути виваженими, діяти згуртовано та відповідально. Ми заявляємо рішуче «ні» будь-яким категоричним заявам або радикальним діям, спрямованим на дестабілізацію ситуації та внесення неспокою в життя громади. Просимо усіх зберігати спокій та не піддаватись паніці. У Вінниці ситуація є контрольованою і стабільною. Для забезпечення безпеки городян у місті проводиться цілодобове патрулювання добровольцями низки громадських формувань спільно з міліцією та ДАІ.
• До В.о. Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, РНБО – ми наполягаємо на вжитті вичерпних заходів щодо стабілізації ситуації і збереження територіальної цілісності України. Направити до Криму і Севастополю уповноважених осіб для моніторингу ситуації і надання підтримки українським військовим, які фактично в бойових умовах виконують свій обов’язок по захисту територіальної цілісності України. Ми визнаємо легітимність діючої влади та вимагаємо від неї ефективних дій. Зі свого боку – ми готові і будемо в межах делегованих нам Конституцією України та чинним законодавством повноважень допомагати органам центральної влади у цьому.
• До громадян України від сходу до заходу, від півдня до півночі – ми просимо Вас бути мудрими і не дозволити в ці важкі для всіх дні будь-яким стороннім силам зруйнувати наше з Вами спільне надбання – нашу державність. Україна є єдиною, соборною, неподільною державою, яка багато сторіч виборювала свою долю. Ми – єдиний народ!
• До міжнародного співтовариства – рішуче засудити посягання на суверенітет і територіальну цілісність України та гарантувати виконання Будапештського Меморандуму 1994 року. За останні місяці ми всі відчували Вашу постійну підтримку і сподіваємось, що і зараз, у вкрай складні для всього нашого народу часи, Ви також підставите нам своє плече.
Сьогодні всіх нас має об’єднати єдина мета – захистити нашу країну. Переконані, що шляхом мирних переговорів, бажання і вміння почути один одного ми можемо досягти того, до чого прагнули стільки років – жити в демократичній європейській країні, де поважають права і свободи кожної людини, незалежно від її політичних переконань, національності, мови та віросповідання. Ми, громадяни України, маємо право на сильну, єдину, соборну і неподільну нову Україну!
Слава Україні!»