24 березня у Вінниці відбулася прес-конференція. Гаслом якої стало твердження: «Вінниччини – новий дім для кримчан». Учасниками обговорення стали заступник директора департаменту Володимир Лазаренко, член Штабу Народного Майдану Вінниччини Ольга Маліновська, голова громадської організації «Вінницький козацький полк імені Івана Богуна» Володимир Воловодюк, координатор Вінницького Майдану Таїсія Гайда та член Штабу Народного Майдану Геннадій Малахов.
Доповідачі ознайомили присутніх з особливостями надання допомоги переселенцям із Криму. Наразі в регіоні перебуває 257 осіб, серед них 125 дітей, 24 дитини – шкільного віку. Це переважно сім’ї кримських татар. Здебільшого – колишні жителі м. Сімферополь та м. Бахчисарай. У Криму в них залишились рідні домівки, близькі друзі та родичі. Мешкають вони у таборі відпочинку «Подільський Артек» та в приміщенні біблійного коледжу євангельських християн-баптистів, що на вул. Максимовича 3-а.
Біженців обслуговують кухарі, медичний персонал, допомагають звичайні люди. Частину побутової роботи кримські татари виконують самостійно. Для дітей шкільного віку організовано навчання, аби вони не відстали від шкільної програми. Небайдужі вінничани забезпечили їх усім необхідним: продуктами харчування, одягом і взуттям. Також гуманітарну допомогу надало Польське консульство. На зібрані кошти людей були куплені дві пральні машини.
Проживання та обслуговування осіб, які тимчасово переселились на Вінниччину із АРК, забезпечили громада спільно із владою.
Як зауважив Володимир Лазаренко, щоденно змінюється чисельність людей, які переселились на Вінниччину із Кримського півострова, проте обласній владі вдалося відпрацювати чіткий алгоритм злагоджених дій. 17 березня 2014 року за № 79ДСК прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації Анатолія Олійника, де закріплено ступінь відповідальності за кожними окремими службами і, відповідно, відтворено механізм відшкодування коштів на перебування переселенців. Вирішено питання медичного забезпечення, санітарного обслуговування, створено стаціонарні міліцейські пости щодо охорони і включені в маршрути патрульно-постової служби відповідно, аби не виникало непорозумінь. Двадцять чотири дитини шкільного віку продовжують здобувати освіту.
За його словами. Найактуальнішим питанням на сьогодні є надання офіційного статусу «переселенців» тим особам, які переїхали з Криму, у зв’язку з окупаційними діями Росії. Це, в першу чергу, необхідно для вирішення питань подальшого проживання, працевлаштування та отримання матеріальної допомоги постраждалими.