Голова обласної Ради Сергій Свитко надіслав звернення виконувачу обов’язків Президента України Олександру Турчинову з пропозицією ухвалити закони, які забезпечать контроль з боку органів місцевого самоврядування за обліком об'єктів нерухомого майна та здійснення технічної інвентаризації комунальними підприємствами, і нададуть функції з технічної інвентаризації органам місцевого самоврядування.
Ситуація, що склалася в питаннях діяльності комунальних підприємств бюро технічної інвентаризації, потребує вирішення, а законодавство, що регулює діяльність вищевказаної структури, суттєвого вдосконалення. Про це свідчать численні звернення жителів Вінницької області, які скаржаться на відсутність прозорості в діяльності БТІ і завищені ціни на послуги реєстрації об’єктів нерухомого майна. Технічні паспорти виготовляються різними суб’єктами господарювання без відома органів місцевого самоврядування, реєстр об’єктів нерухомого майна органів місцевого самоврядування не поповнюється інформацією. Хоча, відповідно до статті 142 Конституції України, інвентаризаційні справи є власністю органів місцевого самоврядування, а комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації перебувають під контролем органів місцевого самоврядування, які встановлюють тарифи на роботи та послуги.
Склалася ситуація, що жоден компетентний орган чи структура в державі не володіє точною інформацією щодо технічних та фізичних характеристик об’єктів нерухомого майна, які побудовані, реконструйовані або були змінені у зв’язку із капітальним ремонтом. Крім того, змінами від 04.01.2013 року до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, дозволено суб’єктам господарювання, що надають послуги з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, застосовувати договірні ціни. Суб’єкти господарювання, в свою чергу, вільні в ціноутворенні на такі послуги, створюють умови для приватних монополій і подорожчання послуг з метою отримання надприбутків. Ці нововведення є такими, що позбавляють органи місцевого самоврядування частини їх повноважень, майнових та фінансових можливостей.
Тому голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до вищого керівництва держави з пропозицією ухвалити Закон України "Про внесення змін до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо обліку та технічної інвентаризації», яким повноваження щодо обліку та технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна мають бути віднесені до власних (самоврядних) повноважень, а також ухвалити Закон України „Про облік і технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна”, який був прийнятий Верховною Радою України у другому читанні 16 червня 2011 року за № 2788 (автор Омельченко О.О.), але який був повернутий на повторний розгляд Верховної Ради України.
Сергій Свитко так прокоментував власну ініціативу:
– Сьогодні необхідно зберегти інвентаризаційні справи у власності територіальних громад, що забезпечить контроль з боку органів місцевого самоврядування за обліком об'єктів нерухомого майна та здійснення технічної інвентаризації комунальними підприємствами. Функції з технічної інвентаризації повинні бути власними повноваженнями органів місцевого самоврядування, а не комерційними. Потрібно створити умови для ліквідації будь-яких монополій і фінансових спекуляцій в цьому питанні. Послуги реєстрації об’єктів нерухомого майна мають бути доступними, а процедури спрощеними, – зазначив Сергій Свитко.