Очільниця партії "Батьківщина" у Вінницькій області Людмила Щербаківська сьогодні в соціальній мережі фейсбук поділилася журналістським розслідуванням Олексія Мусіровського, та звернулась до голови ОДА Валерія Коровія з вимогою відповісти на запитання, чи дійсно до крадіжки комунального майна причетний його заступник Олександр Крученюк. Не більше і не менше.
Та зважаючи на певну політичну заангажованість голови обласної «Батьківщини» в цій ситуації, ми вирішили розглянути факти і самі докопатися до істини. Чи дійсно Олександр Крученюк є покровителем головного лікаря Хмільницької ЦРЛ і за своє кришування отримав хабаря так би мовити не грошима, а натурою.
Зазначимо, що лобіювання інтересів та отримання винагороди завжди було і залишається «статтею доходу» чиновників будь-якого рангу. Навіть країни з розвиненою демократією не можуть повністю побороти це зло тож намагаються боротися з ним різними методами. Наприклад, в Італії розглядали питання «узаконення» лобістської діяльності. На думку італійців виведення хабарів з тіні давало б можливість підвищити внутрішньопарламентську конкуренцію, та й ще приносило додаткові надходження до бюджету.
В Україні теж існує потужне лобі, особливо у вищих ешелонах влади. Та і на місцях не гребують хабарям. Правда, суми, які посадовці беруть за свої послуги, дуже різняться – від мільйонних до зовсім копійчаних.
Саме такий випадок стався на Вінниччині. 4 вересня 2017 року головним лікарем Хмільницької районної центральної лікарні став Василь Анатолійович Залецький. За трохи менше ніж рік роботи головний лікар не зміг себе зарекомендувати, як гарний менеджер.
На сьогодні його роботою незадоволені ні пацієнти, ні лікарі. Накал пристрастей досяг такого рівня, що трудовий колектив вийшов на акцію протесту. Медики тримали в руках плакати з написами: "Ні — бізнесу на здоров’ї хмільничан", "Ганьба районній владі", "Бершадь вигнала — і Хмільник зможе", " Геть банду покручеників" та "Врятуйте лікарню від злодія" .
Так із самого початку кандидатура лікаря була доволі дискусійною. Директор департаменту охорони здоров‘я Вінницької ОДА Людмила Грабович публічно заявила, що була проти призначення Василя Залецького на посаду головного лікаря Хмільницької ЦРЛ, після того як ознайомилась з його резюме про роботу в Бершадській ЦРЛ.
Натомість незважаючи на думку очільниці департаменту чоловіка таки призначили на посаду. Люди говорять, що через покровителів, і називають дві можливі кандидатури – нардепа та депутата обласної ради. Нажаль, прізвище народних обранців не називають, але нещодавно журналісти все ж таки «вийшли на слід» покровителя.
Журналіст Олексій Мусіровський виклав у соціальній мережі «Фейсбук» відео, яке демонструє, як з лікарняної пральні вивозять преси. Обладнання не демонтують, а «вирізають» болгаркою.
Працівники, які виконували цю роботу, розуміють, що діють не зовсім законно. Чоловіки швидко грузять обладнання в бус та тікають від журналіста.
Олексій Мусіровський з‘ясував, що авто, на якому, на його думку, фактично здійснювали крадіжку комунальної власності, належить «ПП «Агропад-П», директором якої нині є Світлана Крученюк, а до квітня 2017 року був Олександр Крученюк.
В квітні 2017 року, Олександр Крученюк став заступником своєї дружини в «Агропад-П», а в червні його було призначено заступником голови Вінницької обласної державної адміністрації.
Зрозуміло, що проводити роботи без відома головного лікаря працівники не могли. Навіщо «Агроладу-П», та її директорці, власниці автівки, квартири, будинків, десятків земельних ділянок, старі преси з лікарняної пральні? Як вона буде їх використовувати? Поки що не зрозуміло.
Ще американські гангстери відмивали гроші, через так звані пральні, тобто фірми-прокладки, через які конвертували гроші.
Але в Україні своя специфіка. Можливо посадовці не дуже розуміються на термінології американської мафії, а можливо для відмивання пресів з пральні потрібно щось більш масштабне, наприклад лазня? Але цей резонансний випадок за можливої участі високих районних та обласних чиновників можна сміливо пропонувати як наглядний експонат для виставки "Україна сакральна. Пральня яку ми втрачаємо".
Сергій Негодун