Сьогодні, 26 січня, відбулась сесія Вінницької ОДА. Начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов на 48 черговій сесії Вінницької облради прозвітував про здійснення делегованих повноважень за друге півріччя 2022 року та за перше півріччя 2023 року.
Кореспондент «Новини Вінниці» побував на сесії ОДА.
Під час звіту начальник ОВА Сергій Борзов прозвітував про стан в ключових галузях: економіки, гуманітарної політики, оборонної роботи, підтримки ЗСУ та Сил оборони, роботу з сімʼями захисників та реабілітаційну роботу з пораненими земляками тощо.
Депутат Іван Спориш (фракція ЄС, екс-нардеп) запитав, чи мають податківці перевіряти під час війни сільгосппідприємства. Заступник начальника ОВА Сергій Здітовецький на це відповів, що податківці перевіряють ризиковані підприємства, а Борзов додав, що є сільгосппідприємства, які не сумлінно сплачують податки. Тому таких підприємців перевірятимуть. Конкретні цифри та назви підприємств не оприлюднювалися. Депутати підтримали звіт начальника ОВА. 65 депутатів за не голосував 1.
Директор департаменту фінансів ОВА Микола Копачевський проінформував депутатів про показники обласного бюджету на 2024 рік (у воєнний час затверджується ОВА). Він зазначив, що обласний бюджет має певні виклики, але за рахунок субвенцій та інших платежів держави бюджет буде виконано. У депутатів не було запитань до директора департаменту.
Під час сесії облради депутати таки протягнули скандальне земельне питання. Прийняте рішення щодо передачі земельної ділянки (Вінницяоблагроліс, 2 га) з обласної власності у власність Вінницької територіальної громади. На минулій сесії це питання не пройшло. Його прийняли на цьому засіданні 53 голоси – за. На цій ділянці планують збудувати черговий ЖК.
Одразу після 48, відбулась позачергова 49 сесія, на якій депутати облради розглянули єдине питання: про конкурс «Безпечність в житті громади на 2024 рік». До експертної ради конкурсу внесли голів фракцій. За проголосували 60 депутатів.