На Вінниччині завершився двотижневий курс із виживання для фахівців Центру управління пошуково-рятувальним забезпеченням польотів авіації Збройних Сил України та Харківського національного університету ПС.
Про це повідомив сайт АрміяInform
Курс виживання на місцевості тривав відповідно до програми й процедур, які застосовуються в НАТО, до нього входили базова та інструкторська частини.
Британці навчали українських фахівців-рятувальників навичок виживання у лісовій місцевості. Зокрема, українці вчилися будувати та обладнувати укриття, шукати їжу та водний ресурс.
Виконуючи практичне завдання, рятувальники впродовж доби побудували індивідуальні тимчасові сховища, придатні для захисту від холоду та опадів. Харчувалися знайденими на місцевості дичиною, равликами та їстівними хробаками й виловленою рибою. Зі спорядження мали лише ніж, невелику пилку та мотузку.
Як прокоментував майор Марк Маєрс, представник штабу операції ORBITAL, подібні навчання проводитимуться й надалі. Проте, з огляду на високий рівень підготовки українських військовослужбовців, наступний курс буде більш поглибленим.