Чечельницький районний суд завершив розгляд цивільної справи за позовом Державної екологічної інспекції у Вінницькій області до гр. Ш. про відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства.
Рішенням суду від 28 березня 2024 року визнано позовні вимоги інспекції у повному обсязі.
Порушник зрубав одну акацію у лісосмузі, щоб обігріти хату.
У 2021 році під час перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Гайсинського району спеціалісти інспекції встановлений факт незаконної порубки одного дерева породи акація в захисній лісовій смузі біля села Демівка Ольгопільської ТГ.
«Рубку дерева здійснено з метою опалення житлового приміщення, однак без довільного документа – лісорубного квитка.
Внаслідок зазначених дій гр. Ш. державі завдано шкоду у розмірі 9 799 грн, яка розрахована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», – повідомили в інспекції.