Нещодавно з’явилася інформація, що тарифи на комуналку буде збільшено на 70%. Усі пільги, якими користувались українці — будуть скасовані.
Принаймні, ініціатором такого підвищення у Вінниці стала позиція обласного комунального підприємства “Вінницяоблводоканал”. Там навіть провели громадські слухання, щодо можливості підняття цін на послуги водопостачання та водовідведення більш, ніж на гривню за куб.
Попри негативне ставлення до цього вінничан і міської влади, тарифи на воду скоріше з усього підвищать. Питання – коли? З вересня, чи з початку 2021 року…
Також є інформація, що з 1 липня ціна на газ для простих побутових споживачів буде на рівні 100% вартості для промисловості.
Саме час готуватися до різкого подорожчання комунальних послуг – стверджує у своїй статті експерт і глава Житлового союзу України Олександр Скубченко.
“У травні, наприклад, ціна на газ для промисловості на 70% вище за ціну для населення. Плюс до цього – ще й абонплата. З 1 жовтня уряд планує скасувати пільговий тариф на перші 100 кВт – 0,9 гривень, залишивши єдиний тариф – 1,68 гривень за 1 кВт. З 15 жовтня – нові тарифи на опалення, які НКРЕКУ вже затвердила в березні: сумарний тариф (тарифів на виробництво, транспорт і поставку) приблизно на 10-15% вище “, – звертається до простих українців експерт Скубченко.
Пан Олександр розповів і про те, що в 2021 році нові абонплати і доп-платежі не змусять себе чекати.
“Через 5 місяців після скасування карантину з’являться додаткові платежі (за установку і перевірку лічильників, наприклад) і нові абонплати. Але це ще не все. З 1 числа місяця після скасування карантину, базова норма плати за послуги ЖКГ буде збільшена з 15 до 20%. Вперше з 1998 року. Рішення прийнято Гончаруком в жовтні, в березні Шмигаль це рішення підтвердив. Це означає, що всі, хто отримує субсидію, стануть віддавати на 5% більше свого доходу за послуги ЖКГ, що дорівнює скороченню витрат держави на субсидії на 30% “, – каже Скубченко про нововведення законодавства.
Але через деякий час Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, або НКРЕКП, повідомили що новина про підняття тарифів для населення на електроенергію не буде.
“Під час круглого столу щодо кризового стану в енергетиці, НКРЕКП були представлені можливі сценарії фінансового збалансування на ринку електричної енергії. Зокрема, мова йшла про стабілізацію рівня гуртових цін, сценарії зниження “зелених” тарифів, поступове вирівнювання тарифів для різних категорій споживачів та про інші заходи. Комісія, як і вся енергетична спільнота, завжди послідовно виступала за ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електричної енергії. Втім, з введенням в дію з 1-го липня 2019 року нової моделі ринку електричної енергії, тарифи для населення регулюються через механізм покладання спеціальних обов’язків на ринку електричної енергії, який встановлюється відповідним рішенням Кабінету міністрів”, – пишуть у своєму повідомленні НКРЕКП.
Проте, при скасуванні пільгового тарифу 0,90 грн за перші 100 кіловатт для споживачів, загальні платіжки вінничан за електрику зростуть приблизно на 20-30 відсотків. Адже в середньоиу домогосподарство у Вінниці споживає 200-300 кіловатт електроенергії.
Наразі тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт-год на місяць становить 90 копійок (з ПДВ), а на наступні – 1,68 гривень за кВт
Хоч би що там було ми вирішили спитати простих вінничан, що вони думають про підняття тарифів. Коментарі були різні.
“і що? Я не дивлюсь новини років 10. Про подорожчання говорили ще з листопада, в результаті отримала платіжки на 30% менше, ніж минулого року. Я не в курсі хто там кого, я проти нагнітання на будь-яких рівнях” пише вінничанка Юлія Коноплицька.
Більш позитивно налаштовані вінничани, які почали шуткувати про консерви та запаси.
Політично налаштовані коментарі теж були присутні.
Не дивлячись на протиріччя та обурення громадян, єдине що лишається це чекати – справдяться побоювання і очікування, чи ні…