Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позовну заяву про повернення Вінницького авіаційного заводу та інших підприємств, які належали до останнього часу проросійському олігархові Вячеславу Богуслаєву та його подільнику Петру Кононенку.
Про це повідомили у Міністерстві юстиції України.
Проти підприємців також Мінюст застосував й інші санкції.
Мінюст планує стягнути в дохід держави понад тридцять одиниць нерухомого майна, права власності 10 юридичних осіб, серед них й ТОВ «Вінницький авіаційний завод».
Нагадаємо, у 2023 році ТОВ «Вінницький авіаційний завод» передали в управління держави після обвинувачень, висунутих В’ячеславу Богуслаєву, власнику «Мотор-Січ», яка торгувала навіть під час вторгнення запчастинами до гвинтокрилів з росією.
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передало Вінницького авіаційного заводу (ТОВ «ВіАЗ») в управління державі за особливою процедурою, яка передбачає максимально оперативні строки переходу активу під контроль одного з підприємств національного оборонно-промислового комплексу.
Про це «Новини Вінниці» повідомляли у серпні 2023 року.
В’ячеслава Богуслаєва, який володів активами заводу, затримали в Україні у жовтні минулого року за антиукраїнську діяльність.
Служба безпеки України повідомляла, що після початку повномасштабного вторгнення Росії керівник «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв фінансував «ДНР».
«Вінницький авіаційний завод» (колишній завод № 421 ГА) заснований в 1961 році на базі військових авіаремонтних майстерень, що ремонтували планери та виробляли авіамішені.
Після організації ремонтного заводу був розпочатий ремонт легкомоторної авіації — літаків Як-12, а потім Ан-2 і вертольотів сімейства КБ імені Камова — Ка-15, Ка-18 і поршневих двигунів АИ-14, М14В26.
У 70-ті роки минулого сторіччя заводом освоєно ремонт вертольотів Ка-26 і його агрегатів,
у 1980-і роки ремонт вертольотів Мі-2, літаків Як-18Т, Як-52 і ВСУ РУ19А-300.
На початку 1990-х років впроваджена технологія обтягування крил і хвостового оперення літака Ан-2 синтетичною поліефірною тканиною замість бавовняної тканини АСТ-100.
На заводі створена авіакомпанія «ВіАЗ», яка має сертифікат експлуатанта авіаційної адміністрації України і може надавати послуги з авіаційно-хімічних робіт, здачі в оренду літаків Ан-2 і вертольотів Ка-26, надавати послуги з технічного обслуговування авіатехніки.