На Вінниччині сертифікати переможців та фінансування проєктів отримали учасники конкурсу «Підтримка мікропідприємництва ветеранів та їх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині». Проєкт реалізовується ГО «Соціальний центр Вінниччини». Партнером виступив «Український ветеранський фонд» Мінветеранів. У межах ініціативи #ВАРТО+ГО за підтримки БФ «МХП-Громаді», який впроваджує програму реінтеграції та реадаптації захисників #МХП_Поруч.
Десять проектів ветеранів та членів їх родин наразі успішно втілюються на Вінниччині.
Історія ветеранського проєкту
У 2022 році 35-річний Олександр Вінницький був призваний до ЗСУ у перший день вторгнення. Під час бою отримав поранення, пройшов реабілітацію. Постало питання: як далі жити? Це було важливо для його родини, дітям 9 і 4 роки.
За словами Олександра, перші кроки у підприємництві він робив отримавши грант «Власна справа». А подальший розвиток СТО став можливий завдяки перемозі у конкурсі «Підтримка мікропідприємництва ветеранів та їх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині».
Олександр Вінницький розповідає, що іще до повномасштабного вторгнення мріяв про власне СТО. Навіть майже збудував два бокси на власній ділянці. Так з’явилось СТО “Avtodoc”.
У роботі з документацією Олександру допомагає дружина Аліна, яка є надійним тилом та підтримкою для чоловіка. Ветеран радить іншим військовослужбовцям які демобілізувались також спробувати себе у власному бізнесі.
Проєкт дає можливість розвиватись малим підприємцям
Попит на послуги створеного СТО великий, втім до ремонту без черги беруть військові авто.
Підтримкою ветеранів та членів їх родин систематично займається «Українській ветеранський фонд», який у співпраці з партнерами реалізує можливості для започаткування та розвитку ветеранського бізнесу.
Дуже важливо, коли ветеран повертається до цивільного життя допомогти йому реалізувати себе, знайти себе», – розповідає Вікторія Омельчук, провідний фахівець сектору організаційного розвитку та міжнародних та регіональних зв’язків УВФ.
Отримали по 100 000 гривень
В межах проєкту місцеві ветерани та їхні родини змогли пройти безоплатне навчання з основ ведення бізнесу. А також отримати по 100 000 грн на відкриття або розвиток власної справи. Загальний бюджет грантів склав — 1 млн гривень.
Тому у нас було проведено довготривале навчання для ветеранів з написання грантових заявок, щоб зрозуміти, як від мети дійти до конкретного проєктно-орієнтованого підходу, що забезпечити точки беззбитковості, забезпечить маркетинговий супровід, бухгалтерське розуміння, як подати цю ініціативу та як її супроводжувати», – пояснює Володимир Панченко, керівник відділу національних проєктів БФ «МХП-Громаді».
Втіленням проєкту на Вінниччині опікувалась Громадська організація «Соціальний центр Вінниччини».