Очільник українського зовнішньополітичного відомства відверто розповів про головні теми переговорів у Китаї.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю ТСН повідомив, що за результатами переговорів із китайським колегою Ван Ї у Гуанчжоу отримав чіткий сигнал, що Китай не шукає “тимчасових рішень”, а працює на стійке і стратегічне розв’язання проблеми розпочатої РФ війни проти України.
Як довго тривала розмова
Дмитро Кулеба зауважив, що від часу повномасштабного вторгнення він спілкувався з очільником китайської дипломатії телефоном, а також мав зустрічі на полях міжнародних заходів. Але нагода без поспіху провести максимально відверту розмову випала вперше.
Як у Китаї називають війну в Україні
Дмитро Кулеба зазначив, що китайські дипломати під час перемовин називали повномасштабну війну РФ проти України “українською кризою”.
При цьому він зазначив, що зміна цього формулювання з боку китайської дипломатії може настати в кінці того процесу, який щойно розпочався між двома країнами.
Як ставляться в Китаї до українського суверенітету
Український міністр зазначив, що, попри різні інсинуації щодо ставлення КНР до українського суверенітету, очільник китайської дипломатії висловив свою позицію абсолютно чітко.
Дмитро Кулеба також відзначив, що Китай не шукає тимчасових рішень.
Чи підтримуватиме Китай Росію
За його словами, у Китаї не мислять так: “давайте тут станемо на бік Росії, а тут на бік України”.
Відповідаючи на запитання щодо обговорення можливої військової підтримки Китаєм держави-агресорки, український дипломат уникнув прямої відповіді, зауваживши лише, що у розмові з китайським колегою у нього не було заборонених тем.
Водночас він зазначив, що наводив очільнику китайської дипломатії конкретні факти, які спростовують російські пропагандистські наративи щодо війни в Україні.
Як Китай підтримуватиме Україну
На його думку, це означає, що у Китаю є чітке розуміння, що відносини з Україною, як з незалежною європейською країною, будуть окремим напрямом зовнішньої політики Китаю.
Чи схиляв Китай до мирних переговорів
За його словами, навіть західні партнери, які допомагають Україні зброєю та фінансами, у своїй риториці не допускають жодного “схиляння”.
При цьому очільник українського МЗС зазначив, що Україна перебуває у процесі досягнення перемоги, зокрема, дипломатичним шляхом.
Чи підтримає Китай українську “формулу миру”
Дмитро Кулеба зазначив, що Україна має одну платформу для закінчення війни, яка називається “формулою миру”, довкола якої відбувається процес структурування переговорів і домовленостей щодо миру.
Водночас він зауважив, що в розмові з китайським колегою Ван Ї конкуренції мирних планів не відчувалося.
Дмитро Кулеба наголосив, що необхідно зосереджуватись на вирішенні конкретних питань.