У Вінницькій області звичайні збори мешканців села Гранів, які були заплановані на 19 квітня, могли перерости у несанкціонований мітинг з антиукраїнськими гаслами. Так звучали анонси в ЗМІ та соцмережах.
Про це повідомив УНН від своїх джерел у правоохоронних органах.
Але Україна переживала й не таке. Пережити б війну та подолати ворога!
Журналісти видання «Новини Вінниці» дізнавшись про цю подію відвідали ці збори громади села Гранів. І дізналися, що збори громади, які організатори хотіли провести у селі Краснопілці, центрі громади, до якої належить і Гранів, з невідомих причин перенесли у сам Гранів.
Секретар Краснопільської сільської ради Марія Дерманська повідомила, що дійсно, 16 квітня у сільську раду ініціативна група мешканців принесла повідомлення про проведення цих зборів. Наступного дня вони принесли інше звернення, коректніше написане.
Але станом на 10 годину ранку 19 квітня, час на яких збори були заплановані, нікого з організаторів чи мешканців Гранова біля сільради не було.
Вона також повідомила про ті питання, які пропонувалося озвучити на зборах і у сільраді продемонстрували звернення про проведення зборів. Це проведення позачергової сесії, а також відкликання депутатів та звіт і аудит бюджету.
Тим часом Краснопілка жила своїм життям: комунальники косили траву, мешканці поспішали у своїх справах, але на вулиці людей було мало. Бо робочий день та й війна внесла свої корективи у життя громади. Наприклад, показали облаштоване укриття в приміщенні сільської ради, де тривогу перечікують учні місцевої школи та діти із садочка.
Відео поїздки в Краснопілку
Також вона розповіла про те, що насправді збір мешканців Гранова був реакцією на те, щоб не виставляти на аукціон з оренди ставок у цьому селі. Відповідне рішення було прийнято на сесії. Потім надійшло звернення про припинення його дії, але депутати на сесії в основному утрималися від цього. Таким чином аукціон буде проведено.
Після цієї розмови, від місцевих мешканців ми дізналися що цього разу збори мали відбутися з подання Віктора Боднюка, колишнього сільського голови Гранова. Річ у тому, що ставок у Гранові, який хочуть передати в оренду, вище по течії від ставка, який орендує сам Боднюк. І у нього є побоювання, що новий орендар обмежуватиме постачання води в нижній ставок.
Видно Віктор Боднюк вирішив убезпечити себе від майбутніх ризиків, і таким чином перешкодити аукціону, тиснучи на місцеву владу.
Щоб розібратися в цьому, журналісти «Новини Вінниці» поїхали у Гранів. І дійсно, збори мешканців там відбувалися. Ми туди потрапили у самий їхній розпал.
Зазначимо, що на цих зборах, які «модерував» сам пан Боднюк (голова ініціативної групи гр. Грабовий А.О. стояв осторонь, до розмови не включався), не було ні старости села, ні депутатів Краснопільської сільської ради від Гранова. Про це повідомив сам «модератор».
На зборах говорили про все наболіле: про війну, посуху, відсутність робочої сили, про інші проблеми села. Але стрижневим моментом всіх виступів було:
На зборах було присутніми до сотні людей. З огляду на те, що у Гранові, за приблизними оцінками, живе близько двох тисяч мешканців, то вищевказані тези про «Гранівську ОТГ» звучать сумнівно.
Довідка:
Також звучали звинувачення на адресу сільської голови Краснопільської Громади Катерини Романенко (зазначимо, що у ці дні вона перебувала у відпустці) та інших депутатів сільської ради.
Відео зборів у Гранові
Власне, на зборах не звучало якихось антиукраїнських закликів чи інших антидержавних виступів. Проте, слова про перевибори місцевих депутатів і сільського голови звучали від усіх виступаючих.
За зборами споглядали працівники поліції, які стояли осторонь від місця зборів (біля гранівського клубу).
Насамкінець зборів журналісти видання «Новини Вінниці» звернулися до Віктора Боднюка за поясненнями та коментарями.
І тут почалося найцікавіше.
Зазначимо, що з огляду на різні політичні сили, які представляли ці керівники, з 2014 по нині, такі звинувачення викликають здивування.
Далі – більше.
Пан Боднюк заявив, що в нього є всі рішення судів, від місцевого до Верховного Суду, які зобов’язують створити «Гранівську ОТГ», і обіцяв продемонструвати ці рішення. Також звинуватив ЦВК у підміні документів, депутатів ВРУ – в тому, що не дали згоди на створення «Гранівської ОТГ», а депутатів Вінницької облради попереднього скликання – що не підтримали Боднюка.
Одним словом, дісталося всім.
Ми запитали у пана Боднюка, як він бачить розвиток подій далі, як можна в умовах війни «перекроювати Краснопільську громаду», проводити вибори депутатів та сільського голови?
Відео. Пан Боднюк назвав журналістів провокаторами та лаявся
Тоді пан Боднюк назвав нас провокаторами, звинуватив, що ми отримали 5 тисяч доларів (не відомо від кого і за що) та сказав:
Зазначимо, що усе це Боднюк говорив після зборів, коли правоохоронці вже від’їздили з місця події.
На нашу пропозицію під’їхати до нього, щоб він показав рішення судів про «Гранівську ОТГ», пан Боднюк висловився нецензурно:
Власне, цим і закінчилися «антидержавні» збори у Гранові.
На нашу думку, якщо пан Боднюк вже втягнув нас в ці «розборки гранівського масштабу», то маємо нагоду її висловити, складається враження, мешканці, які втягнуті в цю штурханину місцевого рівня перебувають під впливом Боднюка. Або залежать від нього матеріально (це говорили нам поза диктофон і камеру мешканці Краснопілки та Гранова), або з різних причин симпатизують йому.
А більшість мешканців громади спостерігає за цим хто з подивом, хто із занепокоєнням та острахом. А дехто крутить пальцем у скроні: мовляв, що візьмеш із блаженного…