Рішеннями Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позови Тульчинської окружної прокуратури про визнання бездіяльності Томашпільської селищної та Тульчинської міської рад протиправною щодо неутворення спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини та зобов’язання утворити їх.
Про це повідомила пресслужба Вінницької обласної прокуратури.
«Триває позовна робота органів прокуратури Вінниччини щодо захисту інтересів держави у сфері охорони культурної спадщини. Зокрема – щодо виконання органами самоврядування Закону України «Про охорону культурної спадщини» в частині утворення спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини.
Водночас ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду закрито провадження у справі за позовом Могилів-Подільської окружної прокуратури до Ямпільської міської ради з аналогічними позовними вимогами у зв’язку з добровільним виконанням відповідачем цих вимог», – йдеться у повідомленні прокуратури.
Також у прокуратурі зазначили, що селище Томашпіль, міста Тульчин і Ямпіль внесені постановою Кабінету міністрів України до Списку історичних населених місць України з метою захисту традиційного характеру їхніх середовищ.
«Відтак відсутність у цих громадах зазначених уповноважених органів унеможливлює контроль за станом збереження їхньої культурної спадщини. Органи прокуратури контролюватимуть реальне виконання судових рішень», – наголосили у прокуратурі.