Народний депутат України Ірина Борзова привітала українців з Днем Соборності України, нагадавши, що український народ завжди прагнув бути господарем на своїй землі, в своїй Україні. Адже в історії Української Народної Республіки було багато паралелей, які відбуваються сьогодні. Розбрат серед українців у вирішальні моменти історії – найбільш вдала стратегія Кремля за останні 300 років.
Народний депутат нагадала історію створення незалежної України.
«Під керівництвом Грушевського Центральна Рада 22 січня 1918 року проголосила Українську Народну Республіку самостійною, вільною і суверенною державою українського народу. Грушевський об’єднав українців. Але не на довго. Вже у квітні 1918 року – державний переворот в Києві і влада переходить до гетьмана Павла Скоропадського.
За його керівництва УНР перетворюється в українську державу під протекторатом Німеччини. Але після програшу Німеччини у Першій світовій війні Скоропадський втратив підтримку і мав намір вступити в союз з російськими лібералами. Довідавшись про це, війська директорії УНР зайняли Київ і повернули собі владу.
Директорію очолив Володимир Винниченко. 22 січня 1019 року проголошено Акт злуки.
В 1919 році головою Директорії стає Симон Петлюра. Він очолив протистояння більшовикам, які намагались відновити російську владу в Україні. Але наприкінці 1920 року більшовикам вдається захопити Україну, а Уряд на чолі з Петлюрою виїжджає за кордон.
В 1922 році Україна стає частиною СРСР. Це була радянська окупація України, тому що люди не обирали радянської влади, вони її не хотіли. Ще багато років поспіль по всій Україні відбувались селянські повстання. Радянська влада придушувала повстання, українців знищували, виселяли, чинили геноцид і голодомори.
Разом з тим, уряд УНР в екзилі, тобто перебуваючи за кордоном, проіснував до 1991 року, тобто, до часу, коли Україна стала незалежною.
Важливо, що Президент України Володимир Зеленський у найважчі для України часи, під час війни залишився зі своїй землі. Зеленський об’єднав український народ та весь цивілізований світ у допомозі Україні та боротьбі проти агресора», – говорить Ірина Борзова, голова Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу».
Вона переконана, що єдність – це сила українців.