Кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року триватиме до 1 травня 2024 року. Відтак, у мешканців Вінниччини, залишилося обмаль часу для виконання свого обов’язку перед державою.
Про це йшлося під час брифінгу в.о. начальника управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області Анатолія Снігура.
Анатолій Снігур звернув увагу присутніх, що платники податку зобов’язані самостійно обчислити суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору шляхом подання до податкового органу податкової декларації, при отриманні:
– доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів));
– іноземних доходів.
Анатолій Снігур акцентував присутніх, що при кожній територіальній ДПІ функціонують ЦОПи, фахівці яких допомагають платникам розібратися із тонкощами податкового законодавства
За даними поданих декларацій задекларовано до сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 753,7 млн грн, що на 40 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року (станом на 01.04.2023 – 535,2 млн грн). Військового збору задекларовано до сплати у сумі 131,1 млн гривень.