Уряд та Міністерство охорони здоров’я разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу розробили збалансований варіант додаткових карантинних обмежень.
Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 11 листопада.
МОЗ ініціювало зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні так званого «карантину вихідного дня».
“Розумію, що нові обмеження неприємні та болісні для багатьох представників бізнес-спільноти, що зайняті у ресторанній, розважальній та культурній сферах. Уряд готовий підставити плече, аби підтримати наших підприємців під час посиленого карантину вихідного дня”, — наголосив прем’єр-міністр.
Що обіцяє влада?
За словами Дениса Шмигаля, повною мірою відновляться та розширяться наступні програми підтримки:
•компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;
•програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
•можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, що ми зараз обговорюємо з Торговельно-промисловою палатою;
•продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.
Прем’єр-міністр зауважив, що через експонентне зростання в Україні кількості захворілих на COVID-19 суттєво збільшується навантаження на лікарні та українських лікарів.
“Ковід може призупинити наша відповідальність у дотриманні протиепідемічних заходів: дистанція, носіння маски, використання антисептиків. Якщо захворів член вашої родини, залишайтесь на самоізоляції. Держава сплачуватиме за лікарняний”, — підкреслив очільник Уряду.
Що закриють?
У суботу та неділю мають закрити все, крім продуктових магазинів, аптек, транспорту, заправок та ветеринарних аптек.
Ресторани, кафе, інші заклади громадського харчування, за словами очільника МОЗ Максима Степанова, мають працювати тільки “на виніс”.
Можуть працювати магазини, 60% площі яких призначені для торгівлі продуктами, пальним, ліками, медвиробами, ветеринарними препаратами, кормами.
Закриють також салони краси, фітнесзали, басейни. Не працюватимуть заклади культури.
Але будуть відкриті фінансові й медичні заклади, пошта, СТО.
За заборонами має стежити Нацполіція, державна служба з питань безпеки харчових продуктів і комісії, створені місцевою владою.
При цьому має працювати транспорт.
Уряд також рекомендує установам і підприємствам виділити окремий час для обслуговування людей похилого віку та людей з інвалідністю.
Всі ці обмеження під час засідання уряду оголосив пан Степанов. Постанову про карантин ще допрацьовують і опублікують на сайті уряду пізніше. З цього документа має бути чітко зрозуміло, що працюватиме, а що ні.
Низка обмежень буде і у будні. На всій території України тепер діятиме такий карантин, який мав бути у помаранчевій зоні.
В Україні забороняють масові спортивні, релігійні заходи, де є більше ніж 20 людей.
Кінотеатри та театри у будні мають працювати лише при заповненості не більше 50%.
У автобусах та маршрутках мають бути тільки сидячі місця.
Повністю забороняють дискотеки, роботу розважальних закладів та нічних клубів. Продовжать діяти обмеження у будні щодо роботи кафе, ресторанів, барів з 22:00 до 7:00.
Крім того, у ресторанах відстань між столами має бути не менше двох метрів, не більше чотирьох людей за столом. Вхід і переміщення по закладу лише у масці.
Також будуть обмеження в будні дні для спортзалів і фітнес-центрів – не більше однієї людини на 20 кв. м приміщення.
Скільки це триватиме?
Почнеться карантин з цих вихідних, 14 листопада. Обмеження потрібні принаймні на три вихідних поспіль, пояснив Максим Степанов. Попередньо карантин буде діяти до 30 листопада.