У поточному році Вінницька область стала однією із чотирьох областей, в яких впроваджується пілотний проєкт Міністерства справ ветеранів України, що передбачає введення інституту помічника ветерана.
Вже шість громад стали першими учасниками цієї програми: Вінницька, Хмільницька, Жмеринська, Тульчинська, Гайсинська та Могилів-Подільська.
![Перший заступник голови ОВА](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2023/08/IMG_5629-80x45.jpg)
Кожен помічник супроводжуватиме не більше 100 ветеранів та консультуватиме щодо:
- отримання статусів;
- отримання медичної допомоги та соціально-психологічної реабілітації;
- проходження заходів фізкультурно-спортивної реабілітації;
- отримання житла;
- проходження медико-соціальної експертизи;
- отримання грошових виплат та пільг;
- отримання комунальних, медичних, соціальних послуг та послуг у сфері зайнятості.
- подання документів на отримання грантів для створення або розвитку власного бізнесу.
Після подачі заявки та її обробки – вас зв’яжуться представники Міністерства справ ветеранів і повідомлять про заплановану дату та час проведення співбесіди з конкурсною комісією, створеною при вибраній з переліку громади. Однією з обов’язкових умов є наявність освіти, не нижче рівня молодшого бакалавра.
Всьому іншому вас навчатимуть впродовж тритижневого професійного курсу в Центрі розвитку ветеранів, що базується на Вінницькому національному технічному університеті. Якщо ви не мешкаєте у Вінниці, організація забезпечить вам житло на весь період навчання.
По завершенню навчання ви отримаєте можливість працевлаштування у вибраній територіальній громаді та розпочнете свій професійний шлях на посаді асистента ветерана.