У Вінницькій області правоохоронці затримали військового посадовця, який вимагав гроші у свого підлеглого. Зловмисник змушував військовослужбовця щомісяця віддавати йому практично весь свій заробіток під погрозою кримінальної відповідальності.
Про це повідомляє ГУНП у Вінницькій області.
За даними слідства, посадовець створив для свого підлеглого штучні обмеження: не відпускав його у відпустки та обмежував право на звільнення.
Шантажуючи військового, фігурант погрожував притягнути його до відповідальності за начебто самовільне залишення місця служби, якщо той відмовиться платити.
Затримали хабарника «на гарячому» — безпосередньо після передачі чергової суми грошей. Операцію з затримання провели поліцейські спільно зі співробітниками Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України», – йдеться у повідомленні
Наразі посадовцю оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою). Суд уже обрав для затриманого запобіжний захід — тримання під вартою, проте залишив можливість внесення грошової застави.
Якщо вину підозрюваного буде доведено у суді, йому загрожує суворе покарання — до 10 років позбавлення волі з конфіскацією особистого майна та забороною обіймати певні посади.








