“Новинам Вінниці” стало відомо, що в нашому місті з’явився перший сертифікований пластичний хірург. Для непосвячених звучить дещо незвично. Адже в Україні, зокрема на Вінниччині, давно вже працює чимало клінік, що спеціалізуються на хірургії “краси”.
Для пластичних операцій недостатньо диплому хірурга-травматолога
Здавалося б, такі делікатні медичні втручання у зовнішність пацієнтів мали б здійснювати фахівці, котрі пройшли серйозну вузько профільну підготовку. Та, виявляється, це – не зовсім так. За словами вінницького пластичного хірурга Андрія Багрія, котрий першим у Вінниці отримав відповідну сертифікацію цього фаху, сьогодні схожі операції роблять заледь не всі бажаючі.
Відтепер, як стверджує вінницький хірург, держава контролюватиме якість надання послуг в цій сфері. Щоб виконувати пластичні операції, лікар має отримати диплом із загальної хірургії.
Сертифікація – це встановлення цивілізованих «правил гри»
“Новини Вінниці” поцікавилися в профільних експертів сфери щодо того, наскільки сприятиме сертифікація пластичних хірургів більшій захищеності прав пацієнтів. А також – який вплив схожа новація матиме на індустрію краси в цілому.
Медичний адвокат, керуючий партнер юридичної компанії “Grishakov Law Company” з Києва Олександр Гришаков нагадує, що донедавна формально-юридично спеціальності “Пластична хірургія” в Україні не існувало. Ця спеціалізація офіційно з’явилася приблизно рік тому – після того, як Міністерство охорони здоров’я України схвалило зміни до відповідних наказів.
Пан Гришаков вважає, що внормування “правил гри” на цьому ще донедавна не регульованому ринку сприятиме переходу індустрії в більш цивілізоване русло.
За інформацією Олександра Гришакова, сьогодні кожне десяте звернення клієнта до пластичного хірурга завершується конфліктом. З одного боку, справді є випадки лікарської недбалості, подекуди спричинені браком відповідних фахових компетенцій, чи недостатньою хірургічною практикою.
З іншого боку, деякі пацієнти нерідко бувають суто суб’єктивно незадоволені навіть професійною роботою хірурга, – скажімо, набутою внаслідок операції новою формою носа, чи вух, констатує медичний адвокат.
Пластичний хірург – це ювелір, аматорство тут неприпустиме
Складно переоцінити значення новації не лише для пластичної хірургії, а й у цілому для індустрії краси, вважає Наталія Каплун, експертка у сфері б’юті-бізнесу, президентка BEAUTY EXPERT PREMIUM CLUB.
Експертка переконана: пластичні хірурги – це ювеліри, художники, чи скульптори. Вони творчо вдосконалюють таку “тонку субстанцію” як людське тіло, творять нову естетичну реальність. До того ж на думку Наталії Каплун, пластична хірургія – це не лише вдосконалення частин обличчя, чи інших ділянок людського тіла, це, може бути навіть зміна статі. Звідси – колосальна відповідальність лікарів цього профілю. Отже, їхні професійні компетенції мають бути надійно і стовідсотково верифіковані.
Фахівчиня сфери прогнозує, що сертифікація пластичних хірургів потужно стимулюватиме розвиток вітчизняної б’юті-індустрії. Адже наявність і дотримання чітко визначених професійних і маркетингових стандартів, інституту репутації, ліцензійних вимог суттєво сприятиме зростанню капіталізації вітчизняного бізнесу краси, залученню в цю галузь іноземних інвестицій та технологічних інновацій.
Андрій КОВАЛЕНКО