Народна депутатка України від Вінниччини Лариса Білозір переконана, що настав час запроваджувати державну підтримку в залежності від напрацьованих функціональних типів територій. Цей процес має відбуватися відповідно до ключової політики згуртованості та рівномірного регіонального розвитку ЄС. Там регіони «вирівнюють» в отриманні доходів, а бідніші отримують більшу підтримку.
Таким чином Лариса Білозір прокоментувала зустріч з колегами-депутатами, представниками центральної влади, експертами з нагоди третьої річниці впровадження у дію нового адміністративно-територіального устрою України, коли територія України стала покрита 1470 громадами та 136 новими районами.
Учасники зустрічі прийшли до висновку, що загалом реформа адміністративно-територіального устрою є успішною, що зафіксовано у документах Європарламенту та Єврокомісії, позитивно ставляться до реформи й громадяни України.
За ці три роки громади в Україні пройшли важкий шлях, перейшовши на прямі міжбюджетні відносини з бюджетом України, формуючи свої бюджети за рахунок власних податків та 64% ПДФО, який пішов на місця, витримали випробування Covid-19 та продемонстрували стійкість під час війни, особливо, під час повномасштабного вторгнення.
Можливо, певні речі в АТУ ще можна змінити, але на переконання представниці Вінниччини у парламенті, сьогодні, під час війни не на часі перегляд терустрою, укрупнення чи розукрупнення громад.
Натомість, на її думку, вже на часі запроваджувати державну підтримку в залежності від напрацьованих функціональних типів територій. Робити це слід відповідно до європейських стандартів і практики. Бідніші території мають отримувати державну підтримку «вирівнювання». Відповідно й ми маємо керуватися гаслом – «Всі громади мають бути успішними».