Меморіальні дошки – це шлях вшанувати пам’ять полеглого героя та увіковічнити його ім’я подібним чином. “Новини Вінниці” зібрали інформацію про меморіальні дошки на стінах шкіл міста, що встановлені на честь полеглих захисників.
Євгеній Пікус – гімназія №30
Ілля Жабіцький та Анатолій Матвєєв – ліцей №9
Олександр Божок – ліцей №11
На стіні рідного ліцею №11 встановили меморіальну дошку добровольцю на памʼять про добровольця Олександра Божка, загинув два роки тому. Він віддав своє життя в російсько-українській війні, захищаючи рідну землю від нападників.
Денис Луков, Валерій Трофимчук та Роман балада – ліцей №33
Керівництво ліцею вирішило встановити одразу три меморіальних дошки полеглим захисникам.
Григорій Степанець – гімназія №4
Меморіальну дошку на стіні гімназії встановили Григорію Степанцю, який здобував освіту саме в цій школі. Завдяки своїм знанням переїхав в Сполучені Штати Америки та став працювати всесвітньо відомій компанії Microsoft.
Олександр Каплінський – ліцей №7
Олександр Захарчук – гімназія №23
Дмитро Майборода – ліцей №26
Командир екіпажу літака Ан-26 Дмитро Майборода з травня по липень 2014 року виконав 35 бойових вильотів для перевезення військових, озброєння, матеріально-технічних засобів в зону АТО на Донбасі, проводив евакуацію поранених та хворих.
Загинув 14 липня 2014 року в Краснодонському районі Луганської області, коли його літак був підбитий. Він разом з помічником командира екіпажу майором Дмитром Шкарбуном до останнього керував літаком, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися.
Валентин Бєлінський та Олексій Зіновʼєв – ліцей №1
Дві меморіальні дошки можна побачити на стінах Вінницького гуманітарного ліцею №1 імені М.Пирогова. Коридорами цієї школи бігали школярі – Валентин Белінський та Олексій Зіновʼєв, які віддали найдорожче-своє життя задля захисту Батьківщини
Меморіальні дошки – це спосіб вшанування пам’яті полеглих героїв, які віддали своє життя аби в дітей та наступного покоління було спокійне життя та світле майбутнє.
Дмитро Марковський