У соціальних мережах мешканці міста на Дністрі чимало розповідали про норов річки і очікували на надзвичайну ситуацію.
Проте, схоже, що побоювалися не всі. Місцева “президентська вертикаль” запевняла – “все під контролем”.
Це можна побачити на скріні з сайту Могилів-Подільської РДА, де йдеться про знане прибуття води впродовж минулої доби. І тут же запевнення: голова РДА “тримає все під контролем”…
Про дійсний стан справ на засіданні обласної комісії доповідав начальник ГУ ДСНС області Руслан Шевчук наголосив , що наразі триває укріплення мішками з піском чотири зони підтоплення , – «це вже 80 % успіху у запобіганню руйнівних наслідків. До міста вже прямує ряд необхідної спецтехніки. За кожною вулицею буде закріплена група мобільного реагування, яка у разі потреби буде готова до оперативних дій».
Також він запевнив, що всі сили та засоби будуть направлені аби запобігти стихії та не допустити повторення 2008. Начальник ДСНС області прийняв рішення залишитись з метою коригування дій задіяних служб у м.Могилеві-Подільському.
Міський Голова Петро Бровко під час оперативної наради наголосив, що головне – «запобігти паніки та дезінформації, адже люди з острахом згадають 2008 рік та бояться його повторення».
В місті створений оперативний штаб та визначено місця евакуації людей, підготовлено необхідний продовольчий резерв.
Як додатковий ресурс було задіяно Виробничий Комплекс « Камелот» , яке протягом наступних двох діб надаватиме пісок та спецсуміші для формування стримуючих укріплень.
На базі пожежної частини міста створений резерв, куди зможе звертатись кожен, хто потребуватиме допомоги у разі підтоплення. Мешканці будуть проінформовані телефонами ,на які звертатись у разі потреби.
У Могилеві-Подільському також існує загроза припинення газопостачання через паводок.
“У зв’язку з виникненням надзвичайної ситуації природного характеру – виходом річки Дністер з русла та підняттям рівня води до ГРС Могилів-Подільський, можливим є припинення газопостачання споживачам міста Могилів-Подільський”, – повідомили в АТ “Вінницягаз”.
Ситуація на Дністрі у межах Вінниччини не така загрозлива, як вище по течії — на Буковині, Прикарпатті та Закарпатті. Проте, ігнорувати її не треба. Як і не треба зайве панікувати.
Тим часом, у Фейсбуці місцеві жителі викладають чимало фото з місця подій.
Могилів-Подільський, декілька годин тому(24.06.2020).
Фотографії Тетяни Мартинюк.