«Музей Хліба Білопілля», що у Козятинському районі на Вінниччині, взяв участь в цьогорічному 16-му обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад. Музейники мали на меті створити більш комфортні умови та безпеку для жителів села та гостей, покращити якість рівня туристичних послуг.
Із 749 проєктів був і білопільський – «Придбання паркану для облаштування музейної території – крок до розвитку фестивального туризму в кластері сільського зеленого туризму». Набравши необхідну кількість балів, увійшов до складу проєктів-переможців конкурсу.
Стара огорожа уже не виконувала своєї функції, Це створювало безпосередню небезпеку для збереження матеріальних цінностей та для відвідувачів музейного комплексу. Оскільки функціонування музею значною мірою залежить від середовища, яке його оточує, постала проблема придбання нового паркану для облаштування музейної території. Для реалізації проєкту необхідно було 111544 грн.
Білопільська сільська рада взяла на себе зобов’язання зі співфінансування реалізації проєкту розміром 47 тис. грн. Фонд Конкурсу надав 23 тис. грн. Козятинська районна рада долучилася до фінансування – 28,5 тис. грн. Також до справи доклали грошей меценати – 13044 грн.
На конкурс свої проєкти подали усі 27 районів області, чотири міста обласного значення, та усі 37 об’єднаних територіальних громад області.