Вінниччани, і молоді, і дорослі, хоч раз в житті могли б відвідали рощатований у нашому місті Вінницький музей ретро-техніки “Автомотовелофототелерадіо”, який розташовано у авто-салоні “Володимир”.
В основі експозиції – приватне зібрання раритетних автомобілів та іншої техніки.
Станом на теперішній час у музеї знаходиться більше ніж сотня експонатів.
При вході до музею, який виглядає як класичний автосалон, відвідувачів вже зустрічають дві чудові автівки. Одна червона, одна біла. Над дверима посміхається помаранчевий “смайлик” та кольоровий напис “Автомотовелофототелерадіо музей”.
І коли заходиш до музею одразу очі розбігаються. Бо зустрічає усе різномаїття екпонатів, які розташовані по колу від основної балки в центрі будівлі. Над головами відвідувачів розташовується сірий дах, в центрі якого можна побачити сонце через віконечко та величезний літак.
А далі, для кожного починається своя екскурсія. Для дітлахів це залізти до великої пожежної машини, приміряти шолома, поганяти по колу зазираючи до кожної автівки, чи пограти у “Злих пташок” чи тир на задньому дворі.
Для дорослих – доскональне вивчення представленної колекції. Тут є все від старих дитячих іграшок до величезного лімузину, який іноді можна побачити у нашому місті, як частину весільного кортежу.
Ретро-магнітоли, фотоапарати, автівки, велосипеди, мопеди, одяг, кораблі, фотоапарати та техніка для роботи із фотоплівкою, касети, манекени, одягнені в історичну одежу, національні інструменти, музичне обладнання – це лише маленька частина того що можна побачити. Бо навіть при ретельному перегляді всієї експозиції, буде завжди виникати фраза: “А як я це не побачив?”.
Бо кожна маленька та дивуюча деталь завжди попадеться на очі тоді, коли здається побачив все.
Усі творчо налаштовані та здібні до музичних етюдів та експериментів відвідувачі, можуть спробувати свої сили в тому, щоб заграти на музичних інструментах щось веселе та жваве, або навіть зіграти старий добрий рок-н-ролл із самим власником закладу. Кожен раз такий несподіваний концерт змушує інших відвідувачів зібратись у центрі та влаштувати маленький аншлаг. А по закінченню музиканти стовідсотково отримують овації.
Таким чином Вінницький ретро-музей пропонує відвідувачам
– близьке спілкування відвідувачів з технікою та іншими експонатами (торкатись до всього можна:);
– сидіти за кермом будь-якого автомобіля чи мотоциклу;
– приміряти військову форму різних країн та армій;
– фотографуватися в історичному образі;
– грати на музичних інструментах
До того ж для закордонних відвідувачів теж можливо прийти та отримати розповідь про місцеві експонати польською та англійською мовою.
Текст та фото: Марія Лук’янович