Сьогодні, 20 лютого, вся Україна вшановує памʼять Героїв Небесної Сотні. Вінничани прийшли на акцію “Ангели пам’яті” аби згадати кожного полеглого на Майдані у 2014 році. Дерево Свободи учасники акції прикрасили паперовими янголами в знак памʼяті про загиблих.
Довідка:
Саме 18-21 лютого 2014 року у Києві були найжорстокіші протистояння між силовиками та учасниками Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану.
17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.
105 Героям Небесної сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені орденом Героїв Небесної сотні.
Серед загиблих під час подій на Майдані – троє вінничан: Максим Шимко, Валерій Брезденюк і Леонід Полянський.