Цього року «Пироговський пікнік» присвятили Миколі Пирогову, як засновнику військово-польової хірургії. До цієї події в музеї-садибі Пирогова підготували нову виставку, присвячену зв’язкам лікаря з містами України: Вінницею, Києвом і Одесою. Також основну колекцію музею доповнили експозицією, де представили сучасних військових медиків Вінниці, їхні фото, особисті речі. За оцінками організаторів, захід відвідало понад 600 осіб.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Ще одним ексклюзивом «Пироговського пікніка» стала можливість піднятися на веранду садиби, яка зазвичай є зачиненою для відвідувачів. Музей не лише відкрив туди доступ, а й влаштував фотозону «Чаювання з Пироговим», де за донат на підтримку ЗСУ можна було сфотографуватися з «живим» Миколою Пироговим, якого втілив актор Артур Константинов.
Художній пленер, де за мольбертами юні художники та художниці малювали пейзажі, відбувався у яблуневому саду. Кураторами цього дійства були художники Сергій Бартко та Олександр Никитюк. Останній, до речі, намалював картину з Миколою Пироговим, який відпочиває у цьому ж саду, і передав її у фонди музею-садиби для майбутнього експонування.
Для винагороди відвідувачі могли пригоститися яблуками, зібраними у меморіальному саду Пирогова. З цих же яблук старовинного сорту Антонівка на одному з кулінарних майстер-класів дослідниця подільської кухні Олена Павлова приготувала два види пирога.