У двох музеях Вінниччини відбулось оновлення експозицій. Музей Василя Стуса в Рахнівці отримав інтерактивне обладнання та нові стенди, а експозиція музею Миколи Леонтовича в Марківці поповнилась старовинним піаніно та реплікою дивану, на якому загинув видатний композитор.
Про це повідомив сайт «Вінниця ПресПоінт».
Оновлення музеїв стало можливе завдяки фінансовій підтримці від Благодійного фонду «МХП – Громаді».
Музей Василя Стуса знаходиться в приміщенні рахнівської школи й складається з кількох залів. В них експонують світлини, побутові речі, які належали родині Стуса. Серед них люлька, одяг, вирізки з газет та побутове приладдя. А наймоторошніше, що є, – відтворення гратів камери, де утримували українського поета, та світлини території тюрми.
Екскурсію експозицією влаштував директор музею Дмитро Михайлович Омелянчук.
Для збереження експонатів грантовим коштом облаштували стенди, а фільм, в якому розповідають про шлях митця, тепер демонструють на спеціально облаштованому екрані за допомогою ноутбуку.
Подібна грантова підтримка для музеїв та культурних ініціатив коштом БФ «МХП-Громаді» відбувається на постійній основі.
В Музеї Леонтовича в селі Марківка, де жив та працював митець, на відкритті оновленої експозиції виступив місцевий колектив самодіяльності, який виконав твори всесвітньо відомого композитора. Експозиція музею відтворює побут родини Леонтовича. У великому світлому приміщенні виставлені чисельні речі родини та світлини.
Музей завдяки благодійникам отримав цікаві доповнення до своєї колекції. Однією з них є репліка дивана у стилі бідермаєр другої половини ХІХ століття, який колись належав родині Леонтовичів.
До колекції музею також приєдналося старовинне піаніно, вироблене у 1909 році в Дрездені, Німеччина. Це піаніно було подароване музею черкащанином Юрієм Ткаченком, який вирішив подарувати його після екскурсії до музею. Інструмент був налаштований і все ще радує своїм чудовим звучанням.