Американський «Молнупіравір» надійшов у Вінницьку область згідно з розподілом МОЗ України. На Вінниччину привезли 22 720 капсул препарату. Його розділять по «первинках». Виписуватимуть його сімейні чи профільні лікарі безкоштовно. Але в першу чергу – особам з ризикованих категорій.
Заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко про це повідомила:
«Молнупіравір» призначатимуть сімейні лікарі в першу чергу пацієнтам із груп ризику. Для того, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого. Найближчим часом його отримають усі центри первинної медико-санітарної допомоги.
Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання, і його зручно приймати.
«Молнупіравір» — це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Так він запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.