З метою зменшення захворюваності на ковід серед учнів та вчителів та створення безпечних умов навчання, особливо пильно перевіряють освітні заклади. Впродовж минулого року спеціалістами структурних підрозділів ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області здійснено 3577 обстежень, питома вага виявлених порушень становить 13,6% (488).
За виявлені порушення санітарного законодавства притягнуто до адміністративної відповідальності 326 осіб, керівникам навчальних закладів направлено 192 приписи щодо усунення виявлених недоліків та 40 інформаційних повідомлень в органи влади.
Уже в нинішньому році, протягом січня 2022 року вже проведено 630 моніторингових обстежень. Порушення зафіксовані в 107 закладах освіти (17%), складено 46 протоколів, підготовлено 62 приписи суб’єктам господарювання та 14 інформаційних листів в органи влади.
Основними порушеннями, виявленими в ході моніторингу є:
Найбільша питома вага порушень протиепідемічних заходів зафіксована в Тульчинському районі, де в січні поточного року проведено 57 моніторингових обстежень закладів освіти, в ході яких виявлено 15 порушень (26,3%), за що до адміністративної відповідальності притягнуто 15 осіб.
Друге місце за Могилів-Подільським районом, де питома вага порушень становить 20,3%, проведено 123 перевірки та виявлено 25 порушень, притягнуто до адміністративної відповідальності 8 осіб, направлено 17 пропозицій керівникам навчальних закладів та 3 інформаційних повідомлення в органи влади.
На території Гайсинського району моніторинговими обстеженнями охоплено 117 навчальних закладів, порушення встановлені на 21 (17,9%), притягнуто до адміністративної відповідальності 2 особи, направлено 17 пропозицій керівникам навчальних закладів та 8 інформаційних повідомлень в органи влади.
У Вінницькому районі проведено 125 моніторингових обстежень шкіл, при цьому в 22 (17,6%) виявлено недотримання протиепідемічних вимог, за порушення санітарного законодавства притягнуто до відповідальності 8 осіб, суб’єктам господарювання направлено 17 пропозицій щодо усунення недоліків.
В Жмеринському районі моніторинговими обстеженнями охоплено 102 заклади освіти, порушення виявлені в 14 (13,7%), за що складено 7 протоколів та направлено 7 приписів керівникам закладів.
Найменша питома вага порушень протиепідемічних вимог серед закладів освіти в Хмільницькому районі, де зі 106 обстежених закладів лише в 10 (9,4%) зафіксовані порушення, притягнуто до адміністративної відповідальності 6 осіб, керівникам закладів направлено 4 приписи, надіслано 3 інформаційних повідомлення в органи влади.