Лісівники філії «Гайсинське лісове господарство» за участі головного спеціаліста відділу мисливського господарства, полювання та рекреації Центрально-Західного МРУ ЛМГ Валентина Пастуха, представників Держпродспоживслужби у Вінницькій області, управління інфраструктури ОВА випустили у дику природу 215 голів фазана.
Про це повідомили у Центрально-Західному лісовому офісі..
У філії «Гайсинське лісове господарство» розпочали вирощувати фазанів ще у 2018 році. На території Гайсинського лісництва (лісничий Латюк П.О.) побудували фазанарій, встановили обладнання для інкубації яєць та відгодівлі птахів, для початку придбали 50 особин маточного поголів’я фазана.
Маточне поголів’я «мешкає» в окремому приміщенні. Тут кожній фазанячій «сім’ї», що складається з одного самця та 4-5 самок, що несуть яйця, виділена окрема кімната. Це дозволяє уникнути кривавих боїв між самцями.
Фазанята, що лише вилупилися, знаходяться окремо аж до 2-місячного віку, під пильним наглядом працівників фазанарію, адже потребують ретельного догляду, відповідного харчування, тепла. Тому найменших навіть улітку за потреби вигрівають інфрачервоною лампою.
Для старших особин облаштований вигульний вольєр площею 0,5 га, огороджений сіткою. Тут птахи випасаються, ховаються і живуть в умовах, наближених до природних.
Лісівники та мисливствознавці обирають для переселення фазанів схожі умови, угіддя, які мають ставок, балки, межують із водоймою та польовою місцевістю.
Адже у фазана чимало природних ворогів, тому йому потрібно мати можливість сховатися від них. А ще тут птах може знайти воду, природний корм, насіння трав, плоди кущів, ягоди.