З 2027-2028 навчального року учні здобуватимуть повну загальну середню освіту за новою освітньою програмою у ліцеях. Такі зміни відбуваються в рамках реалізації Нової української школи. Про це йшлося на нараді з представниками відділів освіти у громадах.
Про це повідомили у Вінницькій ОВА.
Для академічних ліцеїв основою стануть заклади загальної середньої освіти. Для профільних – заклади професійної освіти та фахової передвищої освіти.
«Департамент гуманітарної політики провів консультації з керівниками органів управління освітою в громадах та сформував перелік закладів, які входитимуть до спроможної мережі з 1 вересня 2027 року. Після цього громадам було рекомендовано на сесіях місцевих рад самостійно визначити заклади, на базі яких вони планують розбудовувати профільну середню освіту», – прокоментувала ситуацію перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна.
За словами Наталі Заболотної, зараз лише 36 громад затвердили відповідні рішення – це 57% від загальної кількості громад. Решта громад – у процесі визначення.
«Ці рішення мають бути раціональними, об’єктивними та спрямованими на стратегію розвитку громади з врахуваннями всіх викликів. Найважчим з них є демографія», – наголосила Наталя Заболотна.
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/NAVCH1-2-80x53.jpg)
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/NAVCH2-2-80x53.jpg)