У громадах Агрономічної, Ладижинської та Хмільницької районів впроваджується інноваційний проєкт “Покращення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб”, який передбачає будівництво житла для людей, постраждалих від війни.
Цей проєкт отримав велику підтримку та став можливим завдяки Меморандуму про співпрацю між Віцепрем’єр-міністром України Іриною Верещук та головою Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Алессією Скіавон.
Обрані громади для участі у проєкті відзначаються за певними критеріями, такими як частка внутрішньо переміщених осіб відносно місцевого населення, наявність ділянок для будівництва, можливості працевлаштування та наявність соціальної інфраструктури.
Починаючи з 2022 року, спільно із МОМ, громади здійснили підготовчі заходи, включаючи розробку проєктно-кошторисної документації, детальні плани та інші необхідні етапи. Всі учасники проєкту ознайомлені з найкращими світовими практиками у галузі будівництва комунального житла та пройшли тренінги з управління доходами від оренди житла в інтересах своїх громад.
На загальному масштабі Вінниччини буде зведено понад 400 квартир. В період з 2024 по 2025 роки також передбачено реконструкцію існуючих житлових об’єктів, яка сприятиме створенню комфортних умов для переселенців та постраждалих від війни.