Під час нерестового періоду у 2024 році на водоймах Вінницької області пройшли заходи щодо встановлення штучних гнізд – нерестилищ. Вінницьким рибоохоронним патрулем спільно з користувачами, які здійснюють промислову діяльність в умовах режимів СТРГ було виготовлено та встановлено майже 500 нерестових гнізд.
Про це повідомили в Вінницькому рибоохоронному патрулі.
Найбільшу кількість нерестових гнізд виготовили та встановили на таких водосховищах, як: Ладижинське – 300 гнізд та Дмитренківське – 180 гнізд.
Для розв’язання цієї проблеми встановлюються штучні нерестові гнізда. Їх конструкція дуже проста.
Зрізані кущі або хвойні гілки зв’язуються у вигляді довгого снопа, а потім по всій його довжині чіпляють порожні пластикові пляшки. Вони будуть утримувати гніздо на плаву. З обох боків прив’язують каміння для стійкого положення конструкції на воді. Після цього їх катером або човном відтягують на 15-20 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії.
Якщо рівень води знижується, то гніздо саме відпливає від берега. Тож гнізда будуть місцем відкладення ікри..