45 народних депутатів звернулись до Конституційного суду. Їх не влаштовують окремі норми Виборчого кодексу, а саме голосування за пропорційною системою з відкритими списками.
Серед нардепів які хочу повернути мажоритарку аж четверо представників Вінниччини.
Це Микола Кучер та його дочка Лариса Білозір (група “Довіра”), Петро Юрчишин (група “За майбутнє”) та Олег Мейдич (“Батьківщина”).
Як повідомляє телеграм-канал “Політична Арена Вінниччини”, що причиною такого звернення вінницьких нардепів до КС їх примарні політичні перспективи.
Адже після місцевих виборів стало зрозуміло, що вибори по новим правилам: відкриті партійні, регіональні списки ускладнюють проходження до Верховної Ради колишнім мажоритарщикам.
По новим нормам на рівні країни буде створено регіональні списки, кожна партія буде висувати власний список в кожній області та один загальнопартійний.
Тому бажаючим обратись народним депутатом потрібно буде знайти партію яка подолає виборчий бар’єр до ВР 5%, отримати високе місце в регіональному списку цієї партії, отримати прохідне місце в загальному списку цієї партії, сподіватись на те, що прохідних місць вистачить і на регіональний список Вінницької області. Та особисто на тебе.
Раніше можна було потрапити до Верховної Ради вигравши на одному з 8 округів які були на території нашої області. Традиційно мажоритарні вибори перетворються у змагання продуктових наборів та підкупу виборців.
Варто зазначити, що саме по 13, 15, 17 та 18 округу було зафіксовано найбільше фактів зловживань кандидатів під час виборчої кампанії в 2019 році.
Тому не дивно, що саме ці народні обранці звернулись до Конституційного суду, переймаючись “утиском своїх конституційних прав”, хоча мали б опікуватись правами своїх виборців.