“Охматдит” традиційно вважається найкращою дитячою клінікою в Україні. І справа не лише у професіоналізмі медиків – заклад має чимало сучасної діагностичної апаратури. Днями, 9 лютого, і обладнання, і спеціалісти “Охматдиту” були до послуг маленьких пацієнтів з Ладижина.
Візит “охматдитівців” до міського центру пройшов у межах спільного з Благодійним фондом “МХП-Громаді” проєкту “Скарбничка здоров’я”. Також його підтримали БФ “Ладижин – наш дім” та місцева влада.
Загалом на Вінниччину завітали 37 працівників столичної клініки. Серед них 15 лікарів вузького профілю. Сьогодні вони в дефіциті не лише в Україні, що воює, але й у мирній Європі.
Також він розповів про те, як зародилася ідея проводити виїзні прийоми. Спочатку лікарі “Охматдиту” їздили до населених пунктів Київської області, що постраждали від бойових дій та окупації. Та з часом виявилося, що потреба у їх допомозі є й на інших територіях. На таких “медичних” гастролях спеціалісти вже оглянули понад 5000 дітей! З них 2000 вимушених переселенців.
Вагомий внесок у таку діяльність зробив БФ “МХП-Громаді”. Для “Охматдиту” було придбано портативний гематологічний аналізатор. Це потужне обладнання дозволяє за хвилину провести аналіз крові за 23 параметрами. За годину таких аналізів можна зробити до 200!
Саме на його результати такий чекають Володимир та його син дворічний син Всеволод.
Ладижинська поліклініка і справді була переповненою. майже всі маленькі пацієнти проходили загальний огляд. А ось 16 річна Марія прийшла до конкретного лікаря, а саме до отоларинголога.
Одним з найбільш затребуваних спеціалістів виявився гастроентеролог. Лікарі пояснюють: постійний стрес дуже погано впливає на систему травлення. особливо, якщо йдеться про підлітків та дітей.
Спектр таких проблем широкий: біль у животі, нудота, діарея – все індивідуально. Але як запобігти цим неприємним симптомами у дітей.
Про це нам розповіла гастроентеролог Олена Резнікова:
І звісно, аби подолати наслідки стресу дуже бажано працювати з психологом.
Також вона рекомендує взяти за правило ніколи не читати новини під на ніч. Здоровий сон – здорова психіка.
Наступний приїзд спеціалістів з “Охматдиту” на Вінниччину відбудеться у березні. Лікарі налаштовані надавати допомогу маленьким українцям доти, доки це буде необхідне. Війна, що йде зараз, це також війна за майбутнє українських дітей. Майбутнє, у якому вони будуть здоровими та здатними будувати нову Україну.
Богдан Федун