Сьогодні у Вінницькій облраді, у сесійній залі пройшло тестування нової спеціалізованої програмно-технічної системи “Рада-В”. За її допомогою будуть проводитись пленарні засідання обласної Ради, депутати матимуть змогу ознайомитися з е-документами, і проголосувати.
Забезпечення належного функціонування та обслуговування нової системи “Рада-В” на малому науково-виробничому підприємстві “Тріак”.
Саме голосування проходить так: після звукового сигналу про початок голосування кожен депутат повинен одночасно натиснути кнопку біля планшета та кнопку на пульті голосування, обираючи “за”, “проти” чи “утримався”. І тримати ці кнопки треба протягом 10 секунд, поки звучить звуковий сигнал. Саме це нововведення викликало певне невдоволення в депутаток, бо довге натискання на кнопки викликає біль та незручність. Та й манікюр заважає.
Ввели й нову чипізовану картку, за допомогою якої депутати можуть реєструватись перед початком сесії чи на засіданні президії.
Були й курйози. На самому початку випробування нової системи “Рада-В” виникало багато питань щодо зарахування голосів. Були випадки, коли депутати користуючись телефонами, забували про потребу утримання двох кнопок для голосування і їх голос не зараховувався.
Було декілька звернень від депутатів до голови Вінницької облради Анатолія Олійника, через те, що не встигли, чи не так натиснули кнопки і голос не зарахувався.
Певна «сутичка» відбулась і біля мікрофона. Два депутати розійшлися в думках про те, чи потрібно вводити такий “апгрейд”, чи краще залишитись на старій системі.
Після завершення засідання багато депутатів висловлювало свої думки про те, що інновація корисна та збереже багато паперу.
У кількості паперу для друкування документів, рішень, довідок, порядку денного тощо не буде потреби. Вся інформація щодо питань та їх поправок чи змін, буде в електронному вигляді у кожного депутата на планшеті. Таким чином не буде великої потреби друкувати нові й нові папери, а все змінити онлайн.
Депутатка обласної ради, Людмила Станіславенко вважає інновацію корисною.
Відповідаючи на головне питання: чи не вийшов “перший млинець ливким”, пані Людмила відповіла, що десь посередині.